Logo
 Wydrukuj tę stronę

Były policjant przyznał się do zabójstwa Sarah Everard

Były policjant przyznał się do zabójstwa Sarah Everard

Funkcjonariusz policji Met przyznał się do porwania i zgwałcenia Sarah Everard. 33-latka zniknęła, gdy 3 marca szła do domu w południowym Londynie. Jej ciało znaleziono tydzień później w lesie  w hrabstwie Kent. Były policjant  przyznał również, że jest odpowiedzialny za śmierć 33-latki.

Sekcja zwłok w zeszłym tygodniu ujawniła, że dyrektor marketingu zmarł z powodu ucisku szyi po zaginięciu w południowym Londynie 3 marca. Funkcjonariusz londyńskiej policji, przyznał się do uprowadzenia i zgwałcenia 33-letniej Sarah Everard. Mężczyzna złożył zeznania przed sądem karnym w Londynie. Głośna sprawa zaginięcia i zabójstwa Everard wywołała ogólnokrajową debatę o bezpieczeństwie kobiet w Wielkiej Brytanii.

48-letni Wayne Couzens złożył we wtorek zeznania przed sądem karnym w Londynie poprzez łącze wideo. Powiedział, że przyznaje się do uprowadzenia i zgwałcenia Sarah Everard. Powiedział również, że bierze "odpowiedzialność" za śmierć Everard, choć formalną deklarację, czy przyznaje się do zarzutu morderstwa ma złożyć podczas następnego przesłuchania, zaplanowanego na 9 lipca.

Jak podała BBC, były policjant przyznał się także do innego gwałtu, do którego doszło w Londynie na początku marca.

 (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com