MenuKorzyści na portalach randkowych dla zaszczepionych

Korzyści na portalach randkowych dla zaszczepionych

Rząd zwrócił się do aplikacji randkowych, aby zachęcić młodych ludzi do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Od poniedziałku Tinder, Hinge, Match, Badoo, Plenty of Fish, OurTime, Muzmatch i Bumble pozwolą użytkownikom pokazać swoje poparcie dla szczepionki na swoich profilach randkowych.

Będą również dawać bonusy w aplikacji tym, którzy twierdzą, że zostali zaszczepieni przeciwko wirusowi. Użytkownicy zobaczą reklamy i banery kampanii Każde szczepienie daje nam nadzieję – i będą mogli korzystać z odznak i naklejek szczepień, darmowych „super” lajków i innych funkcji. Wszystkie te nowe funkcje są opcjonalne, ale Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej nalegało, że przeprowadzono badania wykazujące, że ludzie częściej spotykają się z kimś, kto miał szczepienie COVID-19.

Od dawna istnieją obawy, że wysoki odsetek zaszcepionych osób starszych może nie znaleźć odzwierciedlenia u osób młodszych, które są narażone na mniejsze ryzyko śmierci lub powikłań związanych z wirusem.

Osoby poniżej 30 roku życia zostaną zaproszone do zarezerwowania szczepień od tego tygodnia, ale są wczesne oznaki, że zainteresowanie może okazać się lepsze niż oczekiwano. Według danych Urzędu Statystyk Narodowych pozytywny sentyment do szczepień wśród osób poniżej 30 roku życia jest niższy niż średnia krajowa, ale znacznie wzrósł od czasu podania pierwszej szczepionki przeciw COVID-19 w grudniu.

Informację z różnych klinik szczepień w całym kraju pokazują, że kiedy pozwolono im się zaszczepić, wielu młodych ludzi skorzystało z tej szansy. Młodym ludziom nie brakuje powodów, aby się zaszczepić, ponieważ pod wieloma względami skutki blokady koronawirusa dotknęły ich najbardziej. Dane ONS z marca pokazały, że osoby w wieku od 16 do 24 lat stanowiły 61% osób, które straciły płatne zatrudnienie podczas kryzysu związanego z koronawirusem.

Wielu młodych ludzi miało wstrzymane kształcenie lub edukację uniwersytecką na wiele miesięcy, a większość słyszała, jak eksperci ostrzegają, że chociaż młodzi ludzie nie są narażeni na wysokie ryzyko powikłań choroby, są w stanie przenosić wirusa na tych, którzy są. (Źródło: sky.news.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę