MenuMegan i książę Harry mają córkę. Imię dostała po babci i prababci

  • Napisane przez  goniec.com
Megan i książę Harry mają córkę. Imię dostała po babci i prababci

Meghan Markle - księżna Sussex i żona księcia Harry'ego - urodziła. W oficjalnym komunikacie podano, że drugie dziecko pary to dziewczynka.

Córka Meghan i Harry'ego urodziła się w piątek w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii. Ważyła 3,5 kg. Teraz jest już z rodzicami w domu. 

Para ujawniła, jakie imiona będzie nosić - Lilibet Diana Mountbatten-Windsor. Ten wybór to gest w stronę królowej Elżbiety (nazywanej w rodzinie królewskiej Lilibet) i matki księcia Harry'ego - tragicznie zmarłej księżnej Diany. Lilibet Diana to drugie dziecko Meghan i Harry'ego. Para ma już dwuletniego syna Archiego. 

Rodzina królewska w krótkim oświadczeniu przekazała, że królowa Elżbieta II, książę Karol i jego żona Kamila, a także książę William i księżna Kate są zachwyceni informacją o narodzinach Lilibet. Jak podkreślono, po jej przyjściu na świat królowa Elżbieta II ma już 11 prawnucząt. 

Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział: „Królowa, książę Walii i księżna Kornwalii oraz książę i księżna Cambridge zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością o narodzinach córki księcia i księżnej Sussex. Harry i Meghan, którzy mieszkają w Montecito, powiedzieli na swojej stronie internetowej Archewell: „4 czerwca zostaliśmy pobłogosławieni przybyciem naszej córki Lili. Ona jest czymś więcej, niż mogliśmy sobie wyobrazić i pozostajemy wdzięczni za miłość i modlitwy, które czuliśmy z całego świata. Dziękujemy za nieustanną życzliwość i wsparcie w tym wyjątkowym dla naszej rodziny czasie”.

Lilibet została po raz pierwszy użyta, gdy księżniczka Elżbieta była niemowlakiem i nie była w stanie poprawnie wymówić własnego imienia. Jej dziadek, król Jerzy V, czule nazywał ją „Lilibet”, naśladując jej własne próby powiedzenia Elżbieta. Przydomek przylgnął i od tego czasu stała się Lilibet dla swojej rodziny. Książę Filip również nazywał swoją żonę Lilibet, pisząc do swojej teściowej po ślubie: „Lilibet jest jedyną „rzeczą” na świecie, która jest dla mnie absolutnie realna”. Każdy, kto chce wysłać prezent, proszony jest o wsparcie organizacji działających na rzecz kobiet i dziewcząt.  (Źródło: rmf24.pl, sky.news.com)

Powrót na górę