MenuHeathrow: specjalny terminal dla pasażerów przybywających z krajów z czerwonej listy

  • Napisane przez  goniec.com
Heathrow: specjalny terminal dla pasażerów przybywających z krajów z czerwonej listy

Na lotnisku Heathrow otwarto specjalny terminal dla pasażerów przybywających do Wielkiej Brytanii z krajów o wysokim ryzyku Covid.

Podróżni przybywający na bezpośrednie loty z krajów z czerwonej listy będą teraz przesiadać się przez terminal trzeci. Heathrow powiedział, że jego głównym priorytetem jest ochrona społeczeństwa i pomoc w zmniejszeniu ryzyka nowych wariantów.

Na czerwonej liście znajdują się 43 kraje, ale bezpośrednie loty są dozwolone tylko z kilku z nich, w tym z Indii. Tylko obywatele Wielkiej Brytanii i Irlandii lub mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą podróżować z krajów znajdujących się na liście. Ale każdy, kto był w kraju z czerwonej listy w ciągu ostatnich 10 dni, niezależnie od tego, czy przyleciał bezpośrednio, czy przyleciał przez inny kraj, jest zobowiązany do zapłacenia za kwarantannę w hotelu przez 10 dni po przyjeździe. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę