MenuMasz 30 lub 31 lat? Umów się na szczepienie. Już możesz

  • Napisane przez  goniec.com
Masz 30 lub 31 lat? Umów się na szczepienie. Już możesz

Osoby w wieku 30 i 31 lat w Anglii są zapraszane do rezerwacji pierwszej dawki szczepionki Covid. NHS zachęca do skorzystania z oferty szczepionki w jednej z 1600 dostępnych lokalizacji, w tym w meczetach, muzeach i na boiskach do rugby, a także w aptekach.

Prawie trzy czwarte dorosłych w Wielkiej Brytanii przyjęło już jedną dawkę, a ponad dwie piąte dwie. Rząd planuje zaoferować pierwsze dawki wszystkim dorosłym do końca lipca.

Do silnej ochrony przed Covidem potrzebne są dwie dawki, zwłaszcza wariant znaleziony po raz pierwszy w Indiach - znany również jako B.1.617.2 - który wywołuje pewne regionalne ogniska w niektórych częściach Wielkiej Brytanii. Osoby w wieku powyżej 50 lat i osoby uważane za wrażliwe klinicznie otrzymują drugie dawki po ośmiu tygodni po pierwszej - zamiast 12 - w związku z obawami dotyczącymi tego wariantu. Przeprowadzane są również testy przeciwprzepięciowe, aby spróbować powstrzymać jego rozprzestrzenianie się. Wytyczne dla Bedford, Blackburn z Darwen, Bolton, Burnley, Kirklees, Leicester, Hounslow i North Tyneside mówią, że ludzie na tych obszarach powinni unikać spotkań w pomieszczeniach, jako środka ostrożności.

Sekretarz ds. Zdrowia i Opieki Społecznej, Matt Hancock, powiedział: „Nasz program szczepień rozwija się w tak fenomenalnym tempie i cieszę się, że niecałe sześć miesięcy po tym, jak Margaret Keenan otrzymała pierwszą autoryzowaną szczepionkę na świecie, możemy teraz otworzyć ofertę dla wszystkich po trzydziestce. Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zakasali rękawy, aby pomóc nam wdrożyć tę ratującą życie szczepionkę. NHS rezerwuje rekordową liczbę wizyt i wspaniale jest widzieć, jak opinia publiczna występuje w takich wyjątkowe liczby ”.

Osoby, które nie mogą skorzystać z rezerwacji online, mogą, zamiast tego zadzwonić do serwisu pod numer 119. Osobom w wieku 39 lat i młodszym, które się kwalifikują, oraz kobietom w ciąży zaoferowana zostanie szczepionka Pfizer lub Moderna. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę