Logo
 Wydrukuj tę stronę

Portugalia miała nie wpuszczać turystów z Wielkiej Brytanii. Zmieniła jednak zdanie

Portugalia miała nie wpuszczać turystów z Wielkiej Brytanii. Zmieniła jednak zdanie

Brytyjczycy, którzy chcą odlecieć do Portugalii, gdy tylko zniesione zostaną ograniczenia w podróżowaniu, mogą być zmuszeni do anulowania swoich planów. Boris Johnson ogłosił we wtorek, że kraj śródziemnomorski znajdzie się na zielonej liście celów podróży w Wielkiej Brytanii, kiedy zakaz zagranicznych wakacji zostanie zniesiony 17 maja. Jednak wytyczne opublikowane wczoraj na stronie internetowej rządu portugalskiego mówią, że ministrowie zgodzili się na utrzymanie obecnego poziomu blokady, znanego jako „stan klęski”, przynajmniej do 30 maja.

Tysiące brytyjskich fanów piłki nożnej ma nadzieję udać się do Porto na ogólnonarodowy finał Ligi Mistrzów, który odbędzie się 29 maja między Manchesterem City a Chelsea. UEFA wcześniej potwierdziła, że ​​6 000 biletów zostanie udostępnionych każdemu z finalistów, ale ostateczny limit pojemności na Estadio do Dragao nadal nie został ustalony. Według BBC, minister portugalskiego gabinetu Mariana Vieira da Silva powiedziała wczoraj, zapytana, czy ograniczenia w podróżowaniu z Wielkiej Brytanii zostaną wkrótce zniesione podczas briefingu, że „nie ma jeszcze żadnych informacji” . Dodała: „Prace trwają i jak tylko zapadnie decyzja, zostanie ogłoszona, ale żadna decyzja nie została podjęta na tym posiedzeniu rządu”. 

Vieira da Silva powiedział, że w ramach obecnych planów na finał Ligi Mistrzów obowiązywałby szereg ograniczeń dla brytyjskich kibiców. Oprócz ograniczenia sprzedaży biletów uważa się, że kibice będą musieli przylecieć samolotami czarterowymi, przylatując i wyjeżdżając „tego samego dnia”. Vieira da Silva określiła plany jako „sytuację bąbelkową”, w której fani przechodzą przez oddzielną strefę na lotnisku i przed podróżą potrzebują negatywnego testu na koronawirusa. Dziś spodziewane jest oficjalne ogłoszenie wyjaśniające sytuację. Wytyczne Departamentu Transportu ostrzegają, że wiele krajów objętych zieloną listą nadal ma ograniczenia dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. 

Wytyczne Departamentu Transportu ostrzegają, że wiele krajów objętych zieloną listą nadal ma ograniczenia dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Zaleca pasażerom sprawdzenie wszystkich wymagań dotyczących wjazdu i testów oraz porad dotyczących podróży zagranicznych, Wspólnoty i Rozwoju (FCDO) do Portugalii przed dokonaniem rezerwacji podróży. Rozumie się, że rząd Wielkiej Brytanii rozmawiał w tym tygodniu z przedstawicielami Portugalii, aby omówić plany odblokowania podróży między dwoma krajami. Rząd prowadzi również rozmowy z Komisją Europejską na temat bezpiecznego ponownego otwarcia tras podróży na kontynencie. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej FCDO w „stanie klęski” wjazd do Portugalii jest dozwolony tylko wtedy, gdy jesteś powracającym mieszkańcem. (Źródło: metro.co.uk)

AKTUALIZACJA: Brytyjscy turyści będą mogli wjeżdżać do Portugalii od przyszłego poniedziałku - poinformowały portugalskie władze. Rząd w Lizbonie powiedział, że każdy przybywający będzie musiał przejść negatywny test PCR przed wyjazdem.

Oświadczenie zostało ogłoszone przez portugalskie ministerstwo spraw zagranicznych, które stwierdziło, że władze turystyczne zapewniają, że testowanie przepustowości w Portugalii zaspokoi zapotrzebowanie turystów. „Dzięki przepustowości z (co najmniej) 21 lotnisk w Wielkiej Brytanii do Portugalii, wzmocnionej ze względu na wysoki popyt z tego rynku, brytyjscy turyści mają szerokie możliwości odwiedzenia Portugalii z dowolnego miejsca” - powiedział minister.

Zobacz także:

© Goniec.com