Logo
 Wydrukuj tę stronę

Katedra św. Pawła ma problemy finansowe. Może zostać zamknięta

Katedra św. Pawła ma problemy finansowe. Może zostać zamknięta wikipedia.pl

Katedra św. Pawła może zostać zamknięta na stałe, jeśli nie zostanie znalezione bardziej regularne finansowanie, ostrzegają szefowie.

Znany na całym świecie punkt orientacyjny Londynu prawie całkowicie opiera się na dochodach turystów ze sprzedaży biletów, a jego finanse zostały zniszczone przez pandemię. Przychody z budynku spadły o 90% w 2020 r., ponieważ pozostawały zamknięte. Jak dotąd w tym roku miał miejsce podobny spadek.

Dziekan St Paul's, ks. Dr David Ison, powiedział, że w przypadku historycznego budynku potrzebne są „ważne decyzje”. Według kierowników St. Paul's stoi w obliczu największego kryzysu finansowego od 300 lat.

Choć otrzymała 3,3 miliona funtów z rządowego funduszu na rzecz odbudowy kultury o wartości 1,57 miliarda funtów, same roczne koszty bieżące wynoszą 8 milionów funtów rocznie, nawet po restrukturyzacji. Niektórzy obawiają się również, że liczba odwiedzających nigdy nie powróci do poziomu sprzed pandemii, ponieważ kraje na całym świecie nadal borykają się z Covid-19. Dr Ison powiedział, że ostatni rok wymagał dużo „zarządzania kryzysowego”. Martwi się, jak budynek można zabezpieczyć na przyszłość bez stałej pomocy z zewnątrz. „Jeśli nie możemy zebrać środków, aby móc zatrudnić ludzi do opieki nad budynkiem i opłacenia ogrzewania i oświetlenia, musielibyśmy zamknąć nasze drzwi” - powiedział. Prawie wszystkie rezerwy katedry zostały zużyte,a w wyniku restrukturyzacji zwolniono prawie 25%. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com