Logo
 Wydrukuj tę stronę

Londyn: Centrum szczepień znajduje się w piętowym autobusie

Londyn: Centrum szczepień znajduje się w piętowym autobusie

Londyńczycy będą mogli zostać zaszczepieni w autobusie w ramach nowej kampanii mającej na celu zwiększenie liczby szczepionek w stolicy.

Autobus piętrowy, obsługiwany przez lekarzy i wolontariuszy, odwiedzi Ilford, gdzie zaoferuje mieszkańcom całej dzielnicy Redbridge pierwszą i drugą dawkę. Będzie zatrzymywać się w meczetach, aby spróbować zachęcić więcej osób ze społeczności muzułmańskiej do otrzymania szczepionki, a także zaoferuje sesje o zmierzchu, aby ułatwić przestrzeganie ramadanu . Podobne mobilne jednostki szczepień zostały rozmieszczone w całym kraju, w tym w Nottingham, Bolton, Swindon i Norfolk. Według rady ponad 120 000 osób otrzymało już szczepionkę w Redbridge. Gladys Xavier, dyrektor ds. Zdrowia publicznego gminy, powiedziała: „Chcemy maksymalnie ułatwić zaszczepienie się, a nowy autobus wesprze w tym znacznie więcej osób, pomagając jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo Redbridge. „Współpracujemy z naszymi partnerami społecznymi, aby zlokalizować autobus we właściwych miejscach i we właściwym czasie, tak aby jak najwięcej osób miało łatwy dostęp do szczepionek i zestawów testowych. „Oprócz odwiedzania lokalnych meczetów w czasie ramadanu, autobus będzie również jeździł po różnych miejscach w gminie”.

Usługa została uruchomiona w meczecie Balfour Road we wtorek wieczorem, a w czwartek autobos będzie również jeździć do Belgrave Road i Newbury Park w sobotę. Dr Najib Seedat, lekarz pierwszego kontaktu w centrum medycznym w Ilford, powiedział: „Autobus szczepień to świetny pomysł, ponieważ my, lekarze pierwszego kontaktu, możemy również wykorzystać go jako drogę do zaszczepienia naszych pacjentów. „Zachęcam ludzi do rezerwowania autobusu szczepień, zwłaszcza grup społecznych, ponieważ pozwoli nam to zaszczepić więcej osób naraz w miejscu, które jest dla nich najlepsze”. Podobny program jest realizowany w Camden, gdzie ma się nadzieję, że podróżujący minibus pomoże władzom ds. Zdrowia „wypełnić luki” we wprowadzaniu szczepionek, zabierając kwalifikujące się osoby, które dopiero się zgłoszą. Będzie również miał na celu zachęcenie osób, które mogą być mniej pewne do otrzymania szczepionki, poprzez zapewnienie bezpieczeństwa i informacji na miejscu. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com