MenuTylko osiem krajów ma się pojawić się na "zielonej liście podróży”

  • Napisane przez  goniec.com
Tylko osiem krajów ma się pojawić się na "zielonej liście podróży”

17 maja ma zacząć działać system „sygnalizacji świetlnej” zaprojektowany w celu ograniczenia przyjazdów z krajów, które wciąz nie radzą sobie z pandemią. Według zamysłu zostały one podzielone na trzy kolory - zielony, bursztynowy i czerwony.

Badanie zlecone przez Roberta Boyle'a, byłego szefa strategii British Airways, przewidziało stan epidemii w różnych krajach w maju i porównało je z kryteriami ryzyka podróży określonymi przez rząd Wielkiej Brytanii. Według raportu Daily Telegraph na bursztynowej liście znalazłaby się prawie cała Europa, w tym Hiszpania, Grecja i Włochy . Okazało się, że wiele popularnych miejsc docelowych, w tym Francja, Turcja i Chorwacja, powinno znaleźć się na czerwonej liście, ale ministrowie prawdopodobnie uchylą się od takiego kroku z powodów politycznych i ekonomicznych. Przewidywano, że tylko osiem terytoriów zostanie umieszczonych na zielonej liście, w tym Stany Zjednoczone i Izrael, których wysiłki w zakresie szczepień są wiodące na świecie. Pozostałe to: Gibraltar, Islandia, Irlandia, Malta, Australia i Nowa Zelandia.

Modelowanie opiera się na wskaźnikach szczepień, liczbie przypadków Covid, liczbie rozprzestrzeniających się wariantów i zdolności kraju do śledzenia wariantów za pomocą sekwencjonowania genów. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz również: Wielka Brytania wprowadza system sygnalizacji świetlnej. Zobacz, co oznacza dany kolor

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę