MenuCentrum handlowe obniża czynsze najemcom

  • Napisane przez  goniec.com
Centrum handlowe obniża czynsze najemcom

Hammerson, właściciel Bullring w Birmingham, obniży czynsze dla swoich najemców detalicznych o 30%, starając się ożywić handel po roku zamknięć.

Szef firmy w Wielkiej Brytanii, Mark Bourgeois, powiedział, że był to „trudny” okres, a firma próbowała „dzielić ból” z detalistami zmuszonymi do zamknięcia. W poniedziałek ponownie otwarto niepotrzebne sklepy w Anglii i Walii. Hammerson powiedział, że liczba odwiedzających była silniejsza niż tydzień po zakończeniu pierwszej blokady w czerwcu.

W ciągu ostatniego roku firma Hammerson, która jest również właścicielem londyńskiego Brent Cross, zebrała około 75% czynszu należnego od najemców i uzgodniła ulgi z tymi sklepami, które tego potrzebowały. Oczekuje jednak, że będzie nadal pomagać detalistom w swoich centrach handlowych, do których należy również siedziba Oracle w Reading i Victoria Quarter w Leeds. „Zazwyczaj obniżamy czynsze do bardziej przystępnych poziomów” - powiedział Bourgeois programowi BBC Today. „Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że w naszej działalności prawdopodobnie obniżymy czynsze z ich szczytowego poziomu o około 30%, więc naprawdę robimy, co w naszej mocy ”. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę