MenuPuby mają podawać ile kalorii ma dany trunek

  • Napisane przez  goniec.com
Puby mają podawać ile kalorii ma dany trunek

Puby mogą wkrótce zostać zmuszone do informowania, ile kalorii zawiera dany trunek.  Zgodnie z propozycją opracowaną przez Departament Zdrowia większe sieci pubów byłyby zobligowane ujawniać liczbę kalorii we wszystkich sprzedawanych piwach, winach i alkoholach wysokoprocentowych. Informacje byłyby drukowane w menu, a nawet na etykietach pomp.  Zgodnie z planami każdy alkohol sprzedawany w sklepach będzie zawierał również informacje o kaloryczności i ostrzeżenie zdrowotne.

Według The Sun każdy paczkowany alkohol miałby ostrzeżenie zdrowotne od profesora Chrisa Whitty'ego, obok informacji o kaloriach i ryzyku związanym z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. We wniosku przyznano, że „korzyści dla konsumentów nie zostały określone ilościowo”. Minister zdrowia publicznego Jo Churchill zamierza rozpocząć 12-tygodniowe konsultacje, zanim system zostanie wdrożony. Następuje po tym, jak branża hotelarska została mocno dotknięta pandemią i jej kolejnymi blokadami.

Churchill uważa, że ​​plan przyniesie korzyści osobom z nadwagą i mieszkającym w gospodarstwach domowych o niższym statusie społeczno-ekonomicznym, dodając, że 7-8% kalorii spożywanych przez pijącego pochodzi z alkoholu. Wymóg publikowania informacji o kaloriach miałby zastosowanie do firm zatrudniających 250 lub więcej pracowników, co miałoby wpływ na większość sieci pubów.

Wieści o planach rozwścieczyły wielu właścicieli obiektów i ekspertów, którzy zakwestionowali ich czas po niszczycielskim wpływie Covid na branżę. Wolnorynkowy think tank Instytut Adama Smitha powiedział: „ Nie potrzebujemy wymuszanych przez rząd liczników kalorii, aby powiedzieć nam coś, co już wiemy".

Zastępca dyrektora instytutu Matt Kilcoyne dodał: „Ministrowie myślący o tym szaleństwie powinni porzucić tę politykę. Pozwól celnikom i kupcom robić w pubach, co chcą, bez pana Hancocka kiwającego palcem za każdym razem, gdy pociągnie kufel" - dodał. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę