MenuStudenci mogą wrócić do kampusów. Nie dla każdego ma to sens

  • Napisane przez  goniec.com
Studenci mogą wrócić do kampusów. Nie dla każdego ma to sens

Rząd potwierdził, że wszyscy studenci w Anglii będą mogli powrócić do bezpośredniego nauczania najwcześniej od 17 maja. Przed powrotem studentom zostaną zaoferowane testy Covid, poinformował  Departament Edukacji (DfE).

Data 17 maja to data, kiedy kolejne ograniczenia Covid zostaną zniesione w całym kraju, zgodnie z mapą drogową Borisa Johnsona, które pozwolą ludziom spotykać się w pomieszczeniach w ograniczonych grupach. Rząd powiedział, że postęp na tym etapie mapy drogowej będzie zależał od przeglądu najnowszych danych i wpływu innych ograniczeń, które zostaną złagodzone w tym miesiącu.

Data 17 maja oznacza, że ​​wielu studentów prawdopodobnie zakończy rok nauczania, zanim wrócą do kampusu. Tylko studenci, którzy ukończyli  praktyczne kursy, mogą prowadzić indywidualne zajęcia od początku 2021 roku. Wielu liderów uniwersytetów i pracowników wezwało rząd do zniesienia ograniczeń dotyczących kształcenia na poziomie wyższym. Większość dzieci w Anglii wróciła do szkoły w marcu, podczas gdy siłownie, sklepy z artykułami pierwszej potrzeby i salony fryzjerskie zostały ponownie otwarte w poniedziałek. 

Graham Galbraith, wicekanclerz Uniwersytetu w Portsmouth, opisał opóźnienie ponownego otwarcia kampusów szkolnictwa wyższego jako „niezgłębione”. Powiedział: „To, że ta data przypada po tym, jak wiele uniwersytetów zakończy rok dydaktyczny, pokazuje rząd, który nonszalancko lekceważy szczegóły. To nie wystarczy."

W Walii studenci uniwersytetów wrócili w tym tygodniu, oferując mieszankę nauczania osobistego i zdalnego, podczas gdy ci, którzy studiują w Szkocji, również zobaczą „bardziej mieszany model uczenia się”. Oczekuje się, że studenci w Irlandii Północnej będą kontynuować naukę online przez resztę semestru, z wyjątkiem kursów praktycznych lub praktycznych. (Źródło: metro.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę