MenuSpecjalna opaska na kostce będzie monitorować czy skazany nie pije

  • Napisane przez  goniec.com
Specjalna opaska na kostce będzie monitorować czy skazany nie pije

W całej Anglii wdrażany jest system umieszczania elektronicznych opasek na kostkach przestępców w celu sprawdzenia, czy naruszają oni orzeczony przez sąd zakaz spożywania alkoholu.

„Etykiety trzeźwości” monitorują poziom potu noszącego co 30 minut i ostrzegają służby kuratorskie w przypadku wykrycia alkoholu. Przestępcy, którzy naruszyli zakaz abstynencji, mogą następnie zostać zwróceni do sądu, aby grozić im dalsze sankcje. Program działa w całej Walii od października. Rząd powiedział, że od tego czasu oznaczono tam ponad 100 osób, a przestępcy pozostają trzeźwi przez ponad 95% monitorowanych dni.

Wdrażanie w całej Anglii miało rozpocząć się pod koniec 2020 r., Ale zostało opóźnione. W ramach programu sądy będą mogły wydawać „nakazy abstynencji alkoholowej” przestępcom popełniającym przestępstwa popełniane przez alkohol. Może to wymagać od sprawcy powstrzymania się od alkoholu przez okres do czterech miesięcy i noszenia elektronicznej przywieszki w celu monitorowania przestrzegania przepisów. Minister policji i kryminału Kit Malthouse powiedział, że tagi są „potężnym nowym narzędziem” do walki z przemocą spowodowaną alkoholem i pomagają odciągnąć przestępców od „złych nawyków”. Opaski mogą być używane tylko w przypadku przestępców powyżej 18 roku życia, którzy nie są uzależnieni od alkoholu lub cierpią na określone schorzenia. Rząd twierdzi, że etykiety mogą odróżniać napoje od innych rodzajów alkoholu - takich jak środek dezynfekujący do rąk lub perfumy. Program został już wypróbowany w Humberside, Lincolnshire, North Yorkshire i Londynie. (Źródło: bbc.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Powrót na górę