Logo
 Wydrukuj tę stronę

Celebrujemy polską kulturę. Warsztaty wielkanocne i konkurs dla dzieci

Celebrujemy polską kulturę. Warsztaty wielkanocne i konkurs dla dzieci

Z okazji zbliżających się świąt organizacje Polish Klan Association, Poland Street, Zespół Mazury, oraz Polska Społeczna szkoła im. JP II zapraszają  do udziału w bezpłatnych warsztatach na platformie „Zoom”. Akcja odbędzie się w niedzielę 28 marca, w godzinach od 15.00 do godz. 17.00.

 - Połączyliśmy siły, aby zapewnić Państwu wspaniałą zabawę i w kreatywny sposób przedstawić wielkanocne tradycje - mówi Alicja Donimirska, z Polish YMCA. I tak, jak dodaje, 
* Poland Street poprowadzi warsztaty zdobienia pisanek oraz konkurs z nagrodami dla dzieci
* Polska Szkoła sobotnia im. Jana Pawła II wraz z Klanem opowie o historii i znaczeniu polskich tradycji
* Zespół Mazury w zabawnej i kreatywnej formie zaprezentuje folklorystyczne tradycje wielkanocne.

Aby otrzymać zaproszenie i link do ZOOM należy zarejestrować się na stronie Eventbrite:
https://www.eventbrite.com/e/learn-with-us-polish-easter-traditions-tickets-142175144685?fbclid=IwAR1-Aghsi53Z8i_yPk4WOxJBcSyVk25YHq5OO9YRC73Q_nPyifjYzF9LG0Q

Celem inicjatywy jest promocja i celebracja polskiej kultury oraz tradycji obchodzenia Wielkanocy.  - Wierzymy, że w nasz projekt zaangażuje się szersze grono lokalnych mieszkańców innych narodowości, co pozwoli im lepiej zrozumieć naszą rodzimą kulturę. Zapraszamy również Wasze pociechy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z nagrodami na najpiękniejszą pisankę wielkanocną - zachęca Alicja Donimirska.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży mieszkającej w Wielkiej Brytanii, w grupach wiekowych:
- do lat 5-ciu;
- 6-9 lat;
- 10-12 lat;
- 13-16 lat.
Zdjęcie (jedno) wykonanej pracy należy przesłać na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Fundatorem nagród w konkursie jest Ambasada RP w Londynie.
Termin nadsyłania prac: czwartek 8 kwietnia do godziny 24:00.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco i wiedzieć co się dzieje na Wyspach oraz w Polsce, zapraszamy na www.goniec.com ponownie!

Zobacz także:

© Goniec.com