Logo
 Wydrukuj tę stronę

Anglia: Podwyżka dla pracowników medycznych "żałosna"

Anglia: Podwyżka dla pracowników medycznych "żałosna"

Jak się okazało, rząd zaleca 1% podwyżkę dla pracowników NHS w Anglii w przyszłym roku.

Związki zawodowe nazwały proponowaną podwyżkę "kopniakiem w zęby" dla personelu, który dał "absolutnie wszystko" podczas pandemii.

Ale ministrowie bronili propozycji w czasie, gdy gospodarka znajduje się pod „ogromną presją”. Rekomendacja płacowa została wydana przez Departament Zdrowia w przedłożeniu niezależnemu panelowi, który doradza w sprawie wynagrodzeń NHS. Zasugerował jakąkolwiek nagrodę powyżej, która wymagałaby cięć w usługach z „ponownym ustaleniem priorytetów” finansowania.

Sekretarz generalna Royal College of Nursing, Dame Donna Kinnair, zauważyła, że ​​zaowocowałoby to wzrostem o zaledwie 3,50 funta tygodniowo pensji dla doświadczonej pielęgniarki. Powiedziała: „To żałosne i gorzko rozczarowujące. Rząd jest niebezpiecznie oderwany od personelu pielęgniarskiego, pracowników NHS i opinii publicznej. „Nikt by nie pomyślał, że to sprawiedliwe w środku pandemii i nie zrobi nic, aby zapobiec exodusowi z opieki pielęgniarskiej”.

Dr Chaand Nagpaul, który przewodniczy radzie Brytyjskiego Stowarzyszenia Lekarzy, powiedział, że było to „kopniakiem w zęby” po dziesięciu latach, w których lekarze doświadczyli rzeczywistych obniżek wynagrodzeń nawet o 30%. (Źródło: bbc.com)

Zobacz także:

© Goniec.com