Logo
 Wydrukuj tę stronę

Szczury w Londynie. Deratyzatorzy mają coraz więcej pracy

Szczury w Londynie. Deratyzatorzy mają coraz więcej pracy

Firmy zajmujące się deratyzacją przyznał, że w ostatnim czasie mają o wiele więcej pracy w Londynie. Liczba zgłoszeń zwiększyła się o 78 procent.

Najwięcej dotyczy przedmieść stolicy, ponieważ szczury wyprowadziły się z centrum miasta do bardziej mieszkalnych obszarów w poszukiwaniu pożywienia. Wobec pustych biur i restauracji zdesperowane szczury częściej atakują domy ludzi. Ponadto, gdy ludzie spędzają cały czas w swoim domu, generuje się więcej śmieci, co zwabia jeszcze więcej tych gryzoni.

Brytyjskie Stowarzyszenie Zwalczania Szkodników (BPCA), które reprezentuje 700 łapaczy szczurów w całym kraju, poinformowało nadawcę, że jego członkowie poinformowali o 51% wzroście aktywności gryzoni podczas pierwszej blokady i 78% w listopadzie. Nie obliczyli jeszcze danych dotyczących trzeciej blokady, która rozpoczęła się w styczniu, ale twierdzą, że anegdotyczne dowody wskazują, że obserwacje szczurów znowu wzrosły. "Gryzonie są zaradne i zawsze przenoszą się tam, gdzie są źródła pożywienia. Ponieważ wiele restauracji na wynos i restauracji zostało zamkniętych podczas blokady, prawdopodobnie przeniosą się do innych miejsc w poszukiwaniu jedzenia" - powiedział Paul Blackhurst, szef akademii technicznej.
Paul Claydon, eksterminator z Epping Forest, powiedział CNN: „Możliwe, że częściej ich widzimy i słyszymy, pracując z domu w biurze pod poddaszem… ale obawiam się, że Londyn może spotkać się z wielką niespodzianką, gdy zostanie ponownie otwarty. Zwłaszcza jeśli firmy i nieruchomości, które miały problem, nie nadążały za swoimi planami zwalczania szkodników”.

Uważa się, że szczury stają się bardziej pewne siebie, gdy przyzwyczajają się do mniejszej liczby ludzi w pobliżu. Generalnie stają się coraz większe, a Claydon powiedział, że nierzadko spotyka się szczury mierzące do 40 cm. Oznacza to, że musi używać mocniejszych pułapek i więcej trucizny. Istnieją obawy, że latem ludzie wrócą do biur i zastaną je opanowane przez szczury, które przedarły się przez toalety i zagnieździły w sufitach.

Gryzonie również częściej wychodzą na światło dzienne i w poszukiwaniu pożywienia przeżuwają twarde substancje, takie jak metale miękkie i cegły. Zaleca się, aby ludzie dbali o właściwą utylizację odpadów żywnościowych i trzymali żywność pod zamknięciem w domu w celu ochrony miejsca zamieszkania. Otwory wentylacyjne i inne wejścia do domu należy uszczelnić stalową siatką, a pęknięcia wypełnić. (Źródło: metro.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com