MenuKiedy zostaną otwarte kluby nocne i co z obowiązkowymi testami?

  • Napisane przez  goniec.com
Kiedy zostaną otwarte kluby nocne i co z obowiązkowymi testami?

Kina, teatry i sale koncertowe mogą być ponownie otwarte od 17 maja. A co z klubami nocnymi?

Występy w pomieszczeniach będą miały maksymalną pojemność 1000 osób lub połowę sali, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa.

Największe pokazy plenerowe i wydarzenia sportowe na stadionach, które mogą rozproszyć tłum, będą mogły pomieścić do 10 000 osób lub ćwierć wypełnienia, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa.

Kluby nocne, które są już rok zamknięte, zostaną ponownie otwarte 21 czerwca. Pojawiły się sugestie, że klubowicze mogą potrzebować szybkich testów, aby uzyskać pozwolenie na wejście, ale nic nie jest potwierdzone. Ten ostatni etap kończenia blokady ma na celu zniesienie wszelkich ograniczeń w kontaktach społecznych. Środki będą łagodzone, krok po kroku, w całej Anglii w tym samym czasie, ponieważ uważa się, że wirus jest dość równomiernie rozprzestrzeniony w całym kraju. Rząd ostrzegł również, że choć nie chce, nie zawaha się zmienić tych terminów, jeśli będzie to konieczne - na przykład, jeśli jeden etap złagodzenia ograniczeń prowadzi do znacznego wzrostu liczby spraw. (Źródło: news.sky.com

Powrót na górę