MenuKierowcy zwolnieni z testu na obecność koronawirusa

  • Napisane przez  goniec.com
Kierowcy zwolnieni z testu na obecność koronawirusa

Kierowcy ciężarówek, powracający do Francji z Wielkiej Brytanii, nie muszą już przechodzić testu na obecność koronawirusa, jeśli spędzili w tym kraju mniej niż 48 godzin. 

"Porozumiałem się co do większej elastyczności w testowaniu przewoźników, jadących z Wielkiej Brytanii do Francji" - poinformował minister transportu Grant Shapps na Twitterze. Na stronie brytyjskiego rządu podano, że władze francuskie uznają także negatywny wyniku testu na koronawirusa przeprowadzony w Irlandii, jeśli został wykonany na mniej niż 72 godziny przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii. Kierowcy nadal będą musieli uzyskać wynik negatywny testu, jeśli podróżują do Danii, Niemiec lub Holandii bądź jadą do Francji po spędzeniu w Wielkiej Brytanii więcej niż 48 godzin.

Francja w grudniu ubiegłego roku wprowadziła wymóg negatywnego testu na obecność koronawirusa dla kierowców ciężarówek jadących z Wielkiej Brytanii do Francji. Miało to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wariantu koronawirusa, który został wykryty w hrabstwie Kent w południowo-wschodniej Anglii. (Źródło: polsatnews.pl)

Powrót na górę