MenuZagraniczne wakacje zabronione do połowy maja

  • Napisane przez  goniec.com
Zagraniczne wakacje zabronione do połowy maja

Boris Johnson powiedział, że podróże zagraniczne będą dozwolone najwcześniej od 17 maja. Oznacza to, że ludzie w Anglii mogą mieć możliwość wyjazdu na wakacje za granicę. Noclegi w samodzielnych kwaterach, które nie wymagają wspólnego korzystania z obiektów, będą dozwolone już od 12 kwietnia.

Biuro turystyczne Tui przyznało, że po informacji premiera miał najlepszy dzień rezerwacji od ponad miesiąca. Największym zainteresowaniem cieszyły się letnie wakacje w Grecji, Hiszpanii i Turcji. Również EasyJet odnotował wzrost rezerwacji lotów aż o 337 procent i 630-procentowy wzrost rezerwacji wakacyjnych w lokalizacjach takich jak Alicante, Malaga, Palmo, Faro i Kreta. Rezerwacje są największe w sierpniu, następnie w lipcu i wrześniu. „Dzisiejsze oświadczenie rządu to dobra wiadomość dla tych z nas, którzy desperacko chcą uciec na wakacje” - powiedział Alan French, dyrektor generalny Thomasa Cooka. „Chociaż czekamy na więcej szczegółów, jasne jest, że ambicją rządu jest otwarcie podróży międzynarodowych w nadchodzących miesiącach i miejmy nadzieję, że przed wakacjami”.

Dyrektor naczelny EasyJet, Johan Lundgren, powiedział, że ogłoszenie Borisa Johnsona „zapewniło bardzo potrzebny wzrost zaufania” jego klientom w Wielkiej Brytanii. „Konsekwentnie widzieliśmy, że istnieje stłumiony popyt na podróże, a ten wzrost rezerwacji pokazuje, że ten sygnał od rządu, że planuje ponowne otwarcie podróży, jest tym, na co czekali brytyjscy konsumenci” - powiedział. (Źródło: bbc.com, metro.co.uk) 

Powrót na górę