MenuSzkocja wprowadza pięciostopniowy system ograniczeń. Na którym poziomie, jakie ogranicza? Sprawdźcie

Szkocja wprowadza pięciostopniowy system ograniczeń. Na którym poziomie, jakie ogranicza? Sprawdźcie

W poniedziałek, 2 listopada, w Szkocji wchodzi nowy, pięciopoziomowy system lokalnych ograniczeń Covid. Każdemu z 32 samorządów lokalnych Szkocji przypisano jeden z poziomów. Sprawdź, na który z tych poziomów został przydzielony twój obszar?

Poziom 4
Żadna rada nie została nałożona na ograniczenia poziomu 4 - najtrudniejsze do ustalenia. Są podobne do ograniczeń blokowania, które zostały wprowadzone w całej Szkocji pod koniec marca. Premier Nicola Sturgeon nadal wyraża obawy dotyczące szybkości transmisji w południowym i północnym Lanarkshire. Na razie obszar nie został przeniesiony na poziom 4, jednak będzie on codziennie weryfikowany. W tej kategorii szkoły pozostałyby otwarte, ale wszystkie niepotrzebne sklepy, a także puby i restauracje, siłownie, biblioteki i fryzjerzy byłyby zamknięte.

Poziom 3
Ogromny obszar kraju był już objęty ograniczeniami typu 3. W większości pasa centralnego, obejmującego około 3,4 miliona ludzi, puby i restauracje były zamknięte i zakazano odwiedzin domowych. Zgodnie z tym nowym systemem ograniczenia na poziomie 3 przewidują, że kawiarnie, puby i restauracje mogą być otwarte do godziny 18:00 w celu serwowania jedzenia i napojów bezalkoholowych. Sprzedaż alkoholu nie byłaby dozwolona w pomieszczeniach ani na zewnątrz. Wszystkie obiekty rekreacyjne i rozrywkowe są zamknięte na tym poziomie, w tym kina. Żadne zbędne podróże nie są dozwolone poza obszarem poziomu 3. Ćwiczenia w pomieszczeniach, w tym na siłowni, będą ograniczone do ćwiczeń indywidualnych, a nie grupowych.

Glasgow City
Renfrewshire
East Renfrewshire
East Dunbartonshire
West Dunbartonshire
East Ayrshire
North Ayrshire
South Ayrshire
South Lanarkshire
North Lanarkshire
Inverclyde
Miasto Edynburg 
East Lothian 
West Lothian
Clackmannanshire
Falkirk
Stirling
Dundee.

Poziom 2
Na tym poziomie nie będzie dozwolone prowadzenie spotkań towarzyskich w domu, a maksymalnie sześć osób z dwóch gospodarstw domowych może spotykać się na świeżym powietrzu oraz w obiektach gościnnych. Licencjonowane lokale mogą podawać alkohol tylko w pomieszczeniach przy głównym posiłku - i to tylko do godziny 20:00. Na zewnątrz możesz być serwowany do 22:30. Większość lokali rekreacyjno-rozrywkowych jest zamknięta, z wyjątkiem siłowni, kin, sal bingo i salonów gier.

Aberdeen
Aberdeenshire
Angus
Argyll & Bute
Borders
Dumfries i Galloway
Fife
Perth i Kinross

Poziom 1
Niektóre rady, które podlegały ograniczeniom typu poziomu 2, zostały przeniesione na poziom 1. Jednak pomimo definicji poziomu 1 zezwalającej sześciu osobom z dwóch gospodarstw domowych na spotkania w pomieszczeniach, nie miałoby to zastosowania 2 listopada. Gościnność obowiązuje do godziny 22:30. Wesela i wydarzenia z życia będa ograniczone do maksymalnie 20 osób. Uprawianie sportów kontaktowych w pomieszczeniach dla dorosłych jest zabronione. Tylko osoby niezdolne do pracy w domu powinny udać się do miejsca pracy.

Highland
Moray
Orkney
Szetlandy
Wyspy Zachodnie. 

Poziom 0
Żaden organ lokalny nie został przypisany do tego poziomu. Rząd powiedział władzom Szkocji, że „przeniesienie żadnego obszaru prosto na najniższy poziom nie byłoby bezpieczne”. (Źródło: bbc.com)

 

Ostatnio zmienianypiątek, 30 październik 2020 15:45
Powrót na górę