MenuAnglia: Prawie 100 tysięcy zakażeń jednego dnia. To katastrofa

  • Napisane przez  goniec.com
Anglia: Prawie 100 tysięcy zakażeń jednego dnia. To katastrofa

Prawie 100 000 ludzi dziennie jest zarażanych koronawirusem w Anglii, twierdzą eksperci i ostrzegają, że kraj znajduje się w „krytycznym stadium” drugiej fali wirusa Covid-19 .

Nowe badanie wykazało, że liczba przyjęć do szpitala Covid-19, dla dorosłych w wieku produkcyjnym, jest szczególnie wysoka wśród pracowników służby zdrowia i ich rodzin. Stanowiły one jedną szóstą przyjęć wśród osób w wieku od 18 do 65 lat. Autorzy badania stwierdzili, że ryzyko dla pracowników służby zdrowia i ich rodzin jest wyższe w porównaniu z innymi dorosłymi w tym przedziale wiekowym.
Ponadto, badacze stwierdzili, że obecne środki są „niewystarczające”, aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa. Dzieje się tak, gdy rząd według doniesień rozważa szybkie rozwijanie zestawów koronawirusa na bazie śliny w celu przetestowania co tydzień do 10 procent populacji Anglii. Tymczasem tajny raport Sage, opublikowany przez Spectator, ujawnia obawy, że 85 000 ludzi może zginąć podczas drugiej fali „najgorszego przypadku” tej zimy. Już wiadomo, że dziś ma dojść do spotkania przywódców politycznych na północnym wschodzie, aby omówić, czy region powinien zostać objęty ograniczeniami dotyczącymi koronawirusa poziomu 3. 

Specjalny wysłannik WHO, profesor David Nabarro, mówi, że koronawirus rozprzestrzenia się z zaskakującą zaciekłością, ale ograniczenia dotyczące blokowania spowolniły rozprzestrzenianie się na północy Wielkiej Brytanii. Omawiając sytuację w Europie, powiedział w programie Today BBC Radio 4: „Wirus ten zbierał niezwykłą energię w ciągu ostatnich trzech lub czterech tygodni i naprawdę jest zaskakujące, jak gwałtowne stały się obecne fale”. Profesor Nabarro powiedział, że Wielka Brytania „najwyraźniej była w stanie spowolnić rozprzestrzenianie się w niektórych częściach północy kraju dzięki bardzo skutecznym działaniom lokalnym”.

(Źródło: standard.co.uk)

Powrót na górę