MenuTesco podnosi ceny we wszystkich sklepach. Za co zapłacimy więcej?

  • Napisane przez  goniec.com
Tesco podnosi ceny we wszystkich sklepach. Za co zapłacimy więcej?

Supermarket podnosi cenę plastikowych toreb. I to znacznie. Wszystkie sklepy w Anglii zostały zmuszone do rozpoczęcia pobierania opłat za plastikowe torby w 2015 roku.

Polityka została wprowadzona przez rząd w celu ograniczenia zużycia plastiku. Chociaż minimalna opłata wynosiła pierwotnie pięć pensów, została ona podwyższona w różnych sklepach. Do tej pory w Tesco za "jednorazówkę" płacilismy 10 pensów. Od teraz podwoił jego koszt. Tesco powiedział, że zrobiło to, aby zmniejszyć ilość niepotrzebnego plastiku. Zmiana ta również zachęcić kupujących do ponownego wykorzystania już posiadanych toreb. Chociaż zmiana będzie miała na celu ograniczenie zużycia plastiku, niektórzy kupujący nie są zadowoleni ze zmian.

Ci, którzy robią zakupy w Tesco, wykorzystali media społecznościowe, aby podzielić się swoimi frustracjami związanymi ze wzrostem. Jeden z kupujących napisał na Twitterze: „Od kiedy torba Tesco na całe życie kosztowała 20 pensów, to śmieszne”. Inny dodał: „Nie płacę 20 pensów ... To nie są torby na całe życie”. Wzrost jest następstwem wzrostu cen toreb plastikowych u niektórych innych sprzedawców detalicznych. Asda ostatnio podniosła koszt toreb plastikowych do 15 pensów każda. (Źródło: express.co.uk)

Powrót na górę