Logo
 Wydrukuj tę stronę

Planujecie podróż? Uwaga, Ryanair skraca zimowy rozkład lotów

Planujecie podróż? Uwaga, Ryanair skraca zimowy rozkład lotów

Ryanair ogłosił duże cięcia w zimowym rozkładzie lotów, mówiąc, że będzie obsługiwał tylko 40% zeszłorocznej przepustowości.

Cięcia są odpowiedzią na zwiększone ograniczenia lotów nałożone z powodu pandemii koronawirusa. Doprowadziło to do „materialnie” słabszych rezerwacji w listopadzie i grudniu.

Linia lotnicza zamyka swoje bazy w Cork, Shannon i Tuluzie na zimę, ale spodziewa się utrzymania 65% tras ze zmniejszoną częstotliwością. „Przy tak znacznie ograniczonej przepustowości w okresie zimowym i współczynniku obciążenia wynoszącym około 70%, Ryanair spodziewa się obecnie, że całoroczny ruch spadnie do około 38 milionów gości, chociaż wytyczne te mogą zostać jeszcze bardziej obniżone, jeśli rządy UE nadal będą źle zarządzać podróżami lotniczymi i nakładać więcej blokad tej zimy - podały linie lotnicze.

Dyrektor generalny grupy Ryanaira, Michael O'Leary, powiedział, że linia lotnicza głęboko żałuje cięć w rozkładzie lotów, które, jak powiedział, zostały do ​​tego zmuszone przez „złe zarządzanie przez rząd podróżami lotniczymi UE”. Dodał: „Biorąc pod uwagę skalę tych cięć, nieuniknione jest, że będziemy wdrażać więcej bezpłatnych urlopów i podziału pracy tej zimy w tych bazach, w których uzgodniliśmy skrócony czas pracy i płace, ale jest to lepsze rozwiązanie krótkoterminowe wynik niż masowa utrata pracy. Niestety, będzie więcej zwolnień w tych niewielkich bazach personelu pokładowego, gdzie nadal nie osiągnęliśmy porozumienia w sprawie czasu pracy i obniżek wynagrodzeń, co jest jedyną alternatywą. Nadal aktywnie zarządzamy naszą bazą kosztową, aby być przygotowanym na nieuchronne odbicie i poprawę sytuacji w przypadku krótkich podróży lotniczych w Europie po opracowaniu skutecznej szczepionki przeciwko Covid-19”. (Źródło: bbc.com)

Zobacz także:

© Goniec.com