MenuDo UK będzie można wjechać na "dowód" dłużej niż dotychczas zakładano

  • Napisane przez  goniec.com
Do UK będzie można wjechać na "dowód" dłużej niż dotychczas zakładano

Władze Wielkiej Brytanii przedłużyły okres, w którym będzie można wjechać do tego kraju za okazaniem dowodu osobistego do końca września 2021 r. Oznacza to jednak, że od 1.10.2021 podróż do Zjednoczonego Królestwa będzie możliwa tylko z ważnym paszportem.

Jak podkreśla Polska Ambasada w Londynie, z informacji przekazanych przez rząd brytyjski wynika, że osoby, które posiadają status osiedleńca lub wstępnego osiedlenia w ramach systemu EU Settlement Scheme lub zezwolenie wydawane pracownikom przygranicznym, będą mogły używać dowodu osobistego w celu wjazdu do Wielkiej Brytanii co najmniej do 31 grudnia 2025 r.

- Niezależnie od dobrej współpracy polskiej dyplomacji z władzami Zjednoczonego Królestwa, której efektem jest przedłużenie możliwości wykorzystania dowodów osobistych, kluczowe dla służby konsularnej jest zapewnienie, by Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii posiadali ważne paszporty. Gorąco zachęcamy, by odpowiednio wcześniej zadbać o umówienie wizyty w konsulacie i uzyskanie ważnego, polskiego paszportu. Nowe terminy wizyt pojawiają się w serwisie www.e-konsulat.gov.pl codziennie o godzinie 9:00 oraz 20:00. W przypadku dziecka, przed złożeniem wniosku o pierwszy paszport biometryczny należy uzyskać odpis polskiego aktu urodzenia, na podstawie którego nadawany jest numer PESEL - informują urzędnicy ambasady.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad wjazdu na teren Wielkiej Brytanii, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2021 r. znajdują się TUTAJ

Powrót na górę