MenuZakaz podróżowania w całej Anglii? Jest taka opcja

  • Napisane przez  goniec.com
Zakaz podróżowania w całej Anglii? Jest taka opcja

Sekretarz pracy zasugerowała, że w większej liczbie obszarów może być konieczne wydanie absolutnie niezbędnego nakazu wyjazdu.

Sekretarz ds. Pracy i emerytur, Therese Coffey, powiedziała, że ​​ograniczenia dotyczące nieistotnych podróży, takie jak te wprowadzone na obszarach objętych najsurowszymi środkami blokującymi, są „rozsądnym podejściem”, aby upewnić się, że sprawy są kontrolowane w hotspotach Covid-19. Komentarze ministra pojawiają się, gdy dziś w życie wejdzie trójpoziomowy system, przy czym jak dotąd tylko Region Liverpool City został poddany najsurowszym restrykcjom, co oznacza, że ​​będą musieli unikać podróży tam, gdzie to możliwe. Zapytany, jak daleko w kraju obowiązuje zakaz podróżowania, Coffey powiedział dziś rano Kay Burley Sky News: "Są już części kraju, które wchodzą dziś do trzeciego poziomu, gdzie istnieją silne wytyczne, aby nie podróżować poza ten obszar osobno z niezbędnych podróży, czy to do szkoły, szpitala czy pracy. „To rozsądne podejście, aby upewnić się, że wiele z tych środków spróbujemy zlokalizować tam, gdzie potrzebne są intensywne ograniczenia”.

Doniesienia sugerują, że premier rozważa również dwutygodniową ogólnokrajową blokadę, jeśli najnowsze ograniczenia nie spowodują obniżenia rosnących wskaźników infekcji. Boris Johnson stoi w obliczu znacznej rosnącej presji, aby wprowadzić środki przed październikową przerwą półroczną, a naukowcy przewidują, że może to uratować około 7800 istnień ludzkich przed końcem roku. Źródła rządowe poinformowały The Telegraph, że istnieje „80% lub więcej szans”, że premier wprowadzi tymczasowe ograniczenia, w wyniku których bary, restauracje i inne firmy zostaną zamknięte. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę