MenuCzesi zaprzestają produkcji popularnych Lentilków

  • Napisane przez  goniec.com
Czesi zaprzestają produkcji popularnych Lentilków

W przyszłym roku Czesi zaprzestaną produkcji znanych cukierków pokrytych lukrem. Powodem, ma być zmiana receptury popularnych Lentilków.

Jak informuje gazeta.pl, od tego momentu będą one wytwarzane jedynie w Hamburgu w Niemczech. Portal irozhlas.cz informuje, że zmianie miejsca produkowania cukierków potwierdzona została przez grupę Nestlé w wywiadzie dla lokalnego radia. Powodem tej decyzji jest zmiana receptury oraz opakowania. "- Ujednolicamy recepturę Lentilków i cukierków Smarties. Od teraz będzie w nich mniej cukru, a więcej czekolady. Taka zmiana została zaakceptowana w badaniach konsumenckich - powiedział radiu jeden z dyrektorów Nestlé w Czechach Vratislav Janda.

Powodem przeniesienia produkcji jest to, że wymagania określone dla nowego produktu można spełnić tylko w Hamburgu. - Chcemy pakować Lentilky w opakowania (tuby) papierowe, co stwarza kolejne wymagania technologiczne, których nie ma w Czechach, a są już w Niemczech - dodaje Janda. Według firmy przeniesienie produkcji do Hamburga nie wpłynie na ceny produktu w sklepach.

Lentilky produkowane były w Czechach od 1907 roku w mieście Holešov (Morawa) - dla porównania podobne do nich M&M's trafiły do sprzedaży w 1941 roku. Działająca od 1863 roku fabryka Sfinx wytwarza takie cukierki jak Bon Pari, Jojo, Anticol, Hašlerky i Lentilki. W 1999 roku wyłącznym właścicielem fabryki zostało Nestlé. 46 proc. produkcji trafia na eksport do Wielkiej Brytanii, Rosji, Polski czy Stanów Zjednoczonych. Rocznie w zakładzie tym produkowanych jest 16 500 ton cukierków." - czytamy na gazeta.pl

Powrót na górę