MenuZakaz wjazdu do miasta. W czwartek w kolejnym miejscu wchodzą ograniczenia

  • Napisane przez  goniec.com
Zakaz wjazdu do miasta. W czwartek w kolejnym miejscu wchodzą ograniczenia

Lokalne środki blokujące mają zostać wprowadzone w walijskim hrabstwie Rhondda Cynon Taf po wzroście liczby przypadków koronawirusa.

Nowe ograniczenia wejdą w życie w czwartek 17 września o godzinie 18:00, potwierdził walijski minister zdrowia Vaughan Gething. Są sprowadzani po tym, jak zidentyfikowano dwie kluczowe grupy przypadków w „klubie rugby i pubie w dolnym Rhondda” oraz „klubowej wycieczce na wyścigi do Doncaster, która zatrzymała się w szeregu pubów po drodze”. Ludzie nie będą mogli wjeżdżać na teren ani go opuszczać „bez uzasadnionej wymówki”. Gospodarstwa domowe nie będą już mogły spotykać się w pomieszczeniach ani tworzyć większej rodziny, powiedzieli szefowie ds. Zdrowia. Restauracje, puby, kawiarnie i wszystkie inne lokale gościnne będą musiały zostać zamknięte o 23:00. Rhondda Cynon Taf jest drugim obszarem Walii, który musi stawić czoła ostrzejszym regułom koronawirusa po tym, jak Caerphilly wprowadził lokalną blokadę tydzień temu.

Liczby pokazują, że siedmiodniowy wskaźnik zakażeń w RCT wynosi 82,1 na 100 000 osób, z dodatnim wskaźnikiem 4,3% - najwyższym w Walii . Walijski minister zdrowia obwinił za wzrost liczby przypadków COVID-19 „osoby utrzymujące kontakty towarzyskie w pomieszczeniach i nieprzestrzegające wytycznych dotyczących dystansu społecznego”. Gething powiedział: „Zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost liczby przypadków w Rhondda Cynon Taf w bardzo krótkim czasie, w związku z osobami spędzającymi towarzysko w pomieszczeniach i nieprzestrzegającymi wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Mamy teraz dowody na szerzej zakrojone przenoszenie wirusa przez społeczność w gminie, co oznacza, że ​​musimy podjąć pilne działania w celu kontrolowania, a ostatecznie ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa i ochrony zdrowia ludzi." (Źródło: sky.news.com)

 

Powrót na górę