MenuW ramach londyńskiego weekendu otwartych drzwi Open House poznaj POSK od kulis

  • Napisane przez  goniec.com
W ramach londyńskiego weekendu otwartych drzwi Open House poznaj POSK od kulis

Uczestnicy festiwalu będą także mogli zobaczyć otwierającą się tego samego dnia dla publiczności wystawę z okazji 40. rocznicy powstania „Solidarności”, celebrującą wkład londyńskich aktywistów we wspieranie protestów w Polsce. Ekspozycja będzie dostępna do 5 października. 

Jak informują organizatorzy, tym razem POSK znalazł się w programie Open House nie tylko z racji swojej roli wśród największej mniejszości narodowej w Wielkiej Brytanii, ale także jako reprezentant zachodniolondyńskiej dzielnicy Hammersmith & Fulham. Pomysłodawcy Open House zamieścili w okolicznościowym „Alternatywnym przewodniku po dzielnicach Londynu” („The Alternative Guide to the London Boroughs”, 274pp, £14.99, via openhouselondon.org.uk) specjalny esej na temat historii POSK i jego znaczeniu dla polskiej społeczności, który napisał antropolog architektury z University College of London, dr Michał Murawski. 
Ze względu na obowiązujące ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa, grupy zwiedzających są pięcioosobowe, ale oprowadzanie po POSK cieszy się ponownie ogromnym zainteresowaniem ze strony Brytyjczyków, a także Polaków, którzy chcą pokazać ośrodek swoim przyjaciołom. 

W trakcie pandemii koronawirusa POSK funkcjonuje w ograniczonym stopniu: otwarta pozostaje Galeria POSK, punkt paszportowy prowadzony przez Ambasadę RP w Londynie, a także kawiarnia Cafe Maja. Wycieczki przez całą sobotę, 19 września, od 10:00 do 17:00 o pełnej godzinie. Liczba miejsc ściśle ograniczona. Obowiązkowa wcześniejsza rejestracja przez stronę Eventbrite: https://www.eventbrite.com/e/open-house-2020-posk-polish-centre-registration-120087008475   

Przy rejestracji konieczne jest podanie danych kontaktowych do systemu NHS Test & Trace. Zgodnie z zaleceniami brytyjskiego rządu, w trakcie zwiedzania i pobytu w POSK obowiązkowe jest noszenie zakrycia twarzy.

 

 

 

Powrót na górę