MenuBurmistrz Londynu chce zamrożenia czynszów na dwa lata

  • Napisane przez  goniec.com
Burmistrz Londynu chce zamrożenia czynszów na dwa lata

Czynsze w Londynie powinny zostać zamrożone na dwa lata, aby uniknąć gwałtownego wzrostu eksmisji, uważa burmistrz stolicy.  Sadiq Khan ma szukać nowych uprawnień, aby zapobiec podwyżkom czynszów w obawie, że może dojść do nawet 500 000 eksmisji. 

 

Burmistrz Khan powiedział: „Bardziej niż kiedykolwiek, Covid-19 oznacza, że ​​wielu prywatnych najemców w Londynie stoi w obliczu naprawdę niepewnej przyszłości. Bardziej prawdopodobne jest wykonywanie gorzej płatnej i niepewnej pracy, a koniec programu urlopowego oznacza, że ​​jeszcze więcej najemców w stolicy jest obecnie narażonych na cięcia płac lub utratę pracy. Jednak na każdym etapie tej pandemii najemcy byli traktowani przez rząd jako refleksja, a środki ochrony były stosowane tylko w ostatniej chwili. Wzywam dziś ministrów, aby przyznali mi uprawnienia do powstrzymania wzrostu czynszów w stolicy tak długo, jak wirus będzie z nami, aby zapewnić 2,2 milionom londyńskich najemców większe bezpieczeństwo finansowe. Jeśli Berlin może zamrozić czynsze na pięć lat, nie ma powodu, dla którego Londyn nie miałby być w stanie zamrozić czynszów na dwa lata w tych niezwykłych czasach."

Nowy Jork, Paryż, Kopenhaga i różne inne miasta również mają różne formy limitów czynszu.  W zeszłym roku lider Partii Zielonych Sian Berry, który występuje przeciwko Khanowi w opóźnionych wyborach na burmistrza, powiedział Metro.co.uk, że popiera „radykalny limit czynszu” .

Jest jednak mało prawdopodobne, że wniosek o przekazanie uprawnień w zakresie czynszów nie zostanie przyznany, chociaż urzędnicy podkreślają inne radykalne kroki podjęte podczas pandemii, takie jak urlop i zakaz eksmisji, który kończy się w tym tygodniu, czyniąc go bardziej „realistycznym”. Niedawne badania przeprowadzone przez Greater London Authority i YouGov oszacowały, że jedna czwarta najemców zalega z płatnościami lub twierdzi, że prawdopodobnie zrobią to w wyniku bezpośredniego kryzysu Covid-19. Czynsz w stolicy wzrósł w Londynie o 1,2% w 2019 r. i wyniósł średnio 1450 funtów miesięcznie na początku tego roku. (Źródło: metro.co.uk)

Powrót na górę