MenuLudzie mają dość teleporad. Lekarze dostali ostrzeżenie od NHS England

  • Napisane przez  goniec.com
Ludzie mają dość teleporad. Lekarze dostali ostrzeżenie od NHS England

Gabinety lekarskie w całym kraju były otwarte przez cały okres pandemii koronawirusa, ale większość lekarzy zdecydowała się na konsultacje online lub telefoniczne zamiast wizyt osobistych. Czy możesz zażądać osobistej wizyty u lekarza?

 

Praktyki lekarskie otrzymały surowe ostrzeżenie od NHS England po zgłoszeniu, że pacjentom odmówiono opieki. Podczas pandemii koronawirusa pacjentom radzono, aby nie odwiedzali lokalnych gabinetów lekarskich, jeśli wystąpią objawy COVID-19. Wiele praktyk starało się ograniczyć wszystkie spotkania osobiste, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się śmiertelnego wirusa. Ale teraz lekarze pierwszego kontaktu w całej Anglii zostali ostrzeżeni, że mogą grozić im egzekwowanie prawa, jeśli odmówią pacjentom szansy na wizyty twarzą w twarz. W liście wysłanym do wszystkich przychodni lekarskich w Anglii NHS England stwierdziło, że kluczowym jest, aby pacjenci mieli dostęp do osobistych konsultacji ze swoim lekarzem. List został wydany po narastających obawach, że ludzie są „wykluczani” z operacji i pozwolono na konsultacje jedynie przez telefon lub wideo. Szefowie zdrowia powiedzieli, że nie spotykanie się z pacjentami osobiście jest „złamaniem umowy”, co może prowadzić do zwiększonej presji na szpitale.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock ogłosił wcześniej, że wizyty powinny odbywać się przez telefon lub za pośrednictwem rozmów wideo, chyba że istnieje „ważny” kliniczny powód, aby tego nie robić. Gabinetom lekarskim powiedziano, że muszą jasno komunikować się z pacjentami, że osobiste wizyty są nadal dostępne. W liście NHS czytamy: „Lokalni komisarze zbadają każdą skargę od pacjenta, że ​​odmawia mu się konsultacji twarzą w twarz, gdy istnieje zidentyfikowana potrzeba”.

NHS Digital szacuje, że połowa ze 102 milionów spotkań odbywających się od marca do lipca 2020 r. Odbyła się za pośrednictwem wideo lub telefonu.

Powrót na górę