Menu


Wizyta na ostrym dyżurze po wcześniejszej rezerwacji

  • Napisane przez  goniec.com
Wizyta na ostrym dyżurze po wcześniejszej rezerwacji

Najpóźniej do grudnia ma być wdrożony system, mówiący o tym wizyty na ostrym dyżurze mają być rezerwowane. Ma to skrócić czas oczekiwania na pomoc w placówce medycznej. Łączna wizyta na ostrym dyżurze ma wynosić cztery godziny. 

Według zamysłu osoby, które potrzebują pomocy, wcześniej muszą zadzwonić pod numer 111 i umówić się na wizytę. Plany, ujawnione na posiedzeniu zarządu NHS England i szefów NHS Improvement, mają zostać wdrożone przed grudniem. Stwierdzono jednak, że szpitale nie będą odrzucać pacjentów, którzy pojawią się bez wcześniejszego wezwania. Badania pilotażowe systemu ring-ahead na oddziałach ratunkowych w Portsmouth i Londynie przyniosły podobno dobre wyniki, dlatego też zdecydowano o jego kontynuowaniu. Szpitale zostaną poproszone o szybkie dostosowanie się do środków i wprowadzanie ulepszeń na bieżąco, zgodnie z dokumentami zarządu opublikowanymi. Standardem ma być, że 95 procent pacjentów zgłaszających się na ostry dyżur powinno zostać przyjętych, przeniesionych lub wypisanych w ciągu czterech godzin.
W obliczu groźby drugiej fali pandemii koronawirusa posłowie zostali poinformowani, że system pierwszej wizyty na ostrym dyżurze może pomóc zapobiec przeludnieniu. Pacjenci dzwoniąc pod numer NHS 111, będą mówili z jaką dolegliwością  chcą przyjechać. Pacjenci uznani za pilnych i zagrożonych śmiercią nadal będą proszeni o udanie się bezpośrednio na ostry dyżur. Ale na przykład osobom ze złamaną kończyną można kazać czekać. (dailymail.co.uk). 

Powrót na górę