Menu


Nowe tłumaczenie satyrycznego thrillera S.I. Witkiewicza

Nowe tłumaczenie satyrycznego thrillera S.I. Witkiewicza

"Bezimienne Dzieło" Witkiewicza będzie można poznać w nowym tłumaczeniu i w wykonaniu Wayward Theatre Productions.

Witkiewicz był polskim artystą awangardowym, pisarzem i dramaturgiem, kluczowym rzecznikiem moralnego i społecznego zawirowania okresu międzywojennego. Wayward Theatre Productions postanowił wystawić jego najbardziej polityczną sztukę. W nieznanym kraju baron de Buffadero oraz pułkownik Giers przywracają wiarę dawnego proroka o imieniu Joachim Mieduval i rozwijają nowy kult zaprogramowany do kontroli mas. Jednak w dniu zamachu stanu, nowy, nieoczekiwany przywódca doprowadza rewolucyjny wstrząs do najbardziej ekstremalnych konsekwencji. "Bezimienne Dzieło" to thriller polityczny, a także absurdalna komedia, pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Tytuł "Bezimienne Dzieło" jest cytatem z Makbeta i podobnie jak tragedia Szekspira, opowiada o nieuchronnym upadku tyranii. W społecznym pandemonium książęta nawiązują relacje z grabarzami, poeta zostaje rewolucjonistą, kompozytorka zakochuje się w tyranie, a artyści stają się czarownikami i zbrodniczymi szaleńcami, po to by zachować swoją indywidualność. Jak powiedział kiedyś Witkiewicz: “Dopiero po upadku starych wartości jednostka odkrywa swoje prawdziwe ja”.

Sztuka będzie wystawiona w języku angielskim, z międzynarodową obsadą.

Reżyseria: Giorgio Galassi 2019 OFFIE NOMINACJA DLA NAJLEPSZEGO AKTORA za rolę męską w sztuce "Irish Coffee". 2019 OFFIE Nominowana Sztuka "The Hound of Baskervilles" gdzie zagrał rolę Sherlocka Holmes’a (**** The Spy in The Stalls)
Kostiumy i scenografia: Aurelie Freoua
Tłumaczenie: Dorota Krimmel i Giorgio Galassi
Produkcja: Dorota Krimmel ("Wariat i Zakonnica"- NYC, "Niepokoje Wychowanka Torlessa"- NYC, "Oni", Londyn).
Obsada: Adam Hypki, Gary Cain, Sarah Warren, Gerry Skeens, Dan De La Motte, Jonathan Brandt, Peter Revel-Walsh, Aurelie Freoua, Mario B Bob, Giorgio Galassi, Dorota Krimmel

Patron medialny wydarzenia miesięcznik Goniec Polski i portal Goniec.com zaprasza na spektakle.

Kiedy: 21,22,23,25,26,27,28,29 lutego i 2 marca. Godzina 19:30
Gdzie: Theatro Technis 26 Crowndale Rd, London NW1 1TT, United Kingdom
Bilety: £15/18 tutaj

Strona teatru

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę