Menu


Polskie Centrum Odszkodowań zaprasza

Polskie Centrum Odszkodowań zaprasza

Każdego roku dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych. Wskazuje się, że wypadki te stanowią około 30% wszystkich odnotowanych zdarzeń drogowych. Zbyt szybka jazda, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, nieuwaga kierowcy lub samego pieszego to tylko niektóre z przyczyn, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Piesi potrąceni przez samochód bardzo często doznają poważnych obrażeń, gdyż są bezpośrednio narażeni na uderzenie. Do wypadków z udziałem pieszych dochodzi na nieoświetlonych bocznych drogach, uliczkach osiedlowych, parkingach, jak również wyraźnie oświetlonych ulicach. Nie rzadko najpoważniejsze z wypadków mają miejsce na przejściach z sygnalizacją świetlną. Jedno z takich zdarzeń zostało zgłoszone do Polskiego Centrum Odszkodowań. Sprawa nie była prosta, gdyż poszkodowana nie pamiętała dokładnych okoliczności wypadku, a sprawca zaprzeczał swojej winie. 

Do wypadku doszło w godzinach wieczornych na jednej z głównych dróg. Młoda dziewczyna zatrzymała się przed pasami, czekając na zielone światło. Gdy światło się zmieniło, dziewczyna ruszyła. Była już praktycznie w połowie drogi, gdy została potrącona przez nadjeżdżający z prawej strony samochód. W wyniku uderzenia  dziewczyna została pchnięta na około 5 metrów, a uderzając o beton doznała poważnego urazu głowy. Osoby idące niedaleko chodnikiem natychmiast wezwały karetkę. Jak się później okazało, urazy dziewczyny były na tyle poważne, że była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Dziewczyna doznała poważnych złamań obu obojczyków, prawej ręki oraz nadgarstka. Dodatkowo miała pęknięte żebra i poważnie uszkodzone biodro. 

Jak wskazało Polskie Centrum Odszkodowań, sprawa na pierwszym etapie nie należała do prostych. Ubezpieczyciel kierowcy odrzucił odpowiedzialność w sprawie twierdząc, że dziewczyna weszła na drogę na czerwonym świetle, a ponieważ był wieczór, kierowca nie miał szans zauważyć dziewczyny. Ponieważ pokrzywdzona nie do końca pamiętała okoliczności wypadku kluczowe znaczenie w sprawie miały wszelkie dowody. 

Pełne zaangażowanie i doświadczenie Polskiego Centrum Odszkodowań doprowadziło do zakończenia sprawy sukcesem. Udało się dotrzeć do świadków zdarzenia oraz uzyskać nagranie z prywatnego monitoringu, które zarejestrowało moment wypadku. W oparciu o tak rzetelne dowody ubezpieczyciel nie mógł dłużej zaprzeczać winie po stronie ubezpieczonego kierowcy.

Polskie Centrum Odszkodowań uzyskało odszkodowanie w wysokości £70.000 oraz zwrot kosztów leczenia w tym długiej rehabilitacji. Ubezpieczyciel wypłacił również koszta opieki, której dziewczyna potrzebowała po wypadku. 

Polskie Centrum Odszkodowań jest kancelarią prawną specjalizującą się w uzyskiwaniu odszkodowań za wypadki w pracy, komunikacyjne oraz w miejscach publicznych. 

Jak trafić do Polskiego Centrum Odszkodowań? To całkiem proste, a dostępnych sposobów jest kilka:
* dzwoniąc na jeden z numerów kontaktowych: 0161 503 7476 lub 0208 998 3076
* wysyłając wiadomość poprzez formularz na polskiecentrumodszkodowan.co.uk
* korzystając z aplikacji callpage lub poprzez czat na stronie internetowej
* wysyłając wiadomość przez Facebook

 

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę