Menu


Wielka Brytania chce jednak zrezygnować ze zmiany czasu

Wielka Brytania chce jednak zrezygnować ze zmiany czasu shutterstock

Wielka Brytania chce pójść w ślady krajów Unii Europejskiej i zrezygnować z corocznej zmiany czasu na zimowy. Jest to zaskakująca decyzja, szczególnie przed Brexitem i poprzednimi deklaracjami przedstawicieli brytyjskiego kraju. 

Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania, podobnie jak kraje Unii Europejskiej, zrezygnuje z corocznej zmiany czasu na rzecz ujednolicenia systemu czasowego w Europie. Zjednoczone Królestwo na stałe przyjmie czas letni. 

- Wiadomość na pewno ucieszy miliony obywateli, zmęczonych długimi zimowymi wieczorami. Dzięki temu, skorzystają na dodatkowej godzinie dziennego światła – komentuje „Metro”.

Inicjatywa zmian wyszła ze strony Jean-Claude’a Junckera przewodniczącego komisji Europejskiej, który krajom Unii Europejskiej dał czas do namysłu do końca kwietnia. 

Dotychczas Wielka Brytania deklarowała swoją niezależność również w tej kwestii, jednak ostatnio pojawiły się informacje, że UK również chce iść krokami Wspólnoty. Pozostanie przy pierwszej decyzji mogłoby w przyszłości przysporzyć wiele problemów, szczególnie w przypadku Irlandii i Irlandii Północnej. Wtedy jedna część mieszkańców miałaby jedną strefę czasową, zaś druga żyłaby w zupełnie innej. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę