Logo
 Wydrukuj tę stronę

Pomimo Brexitu UK wciąż dobrym miejscem do prowadzenia działalności

Pomimo Brexitu UK wciąż dobrym miejscem do prowadzenia działalności

Ponad 140-tu przedsiębiorców spotkało się 29 listopada w Londynie podczas piątego już Kongresu Polskich Przedsiębiorców, zorganizowanego przez Polish Business Link pod patronatem Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. Przekrój reprezentowanych firm był różnorodny zarówno pod względem rozmiaru, jak i obsługiwanego rynku.

W tym roku tematem przewodnim Kongresu były technologie. Podczas spotkania debatowano na temat tego jak technologie wpłyną na optymalizację produktywności, zatrudnianie oraz usprawnianie zarządzania w firmach. Podczas porannego panelu zostały przedyskutowane także tematy związane z Brexitem, m.in. czy Wielka Brytania może usprawnić dostęp przedsiębiorców do odpowiedniego ekostystemu technologicznego po Brexicie.

Po porannych dyskusjach uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których odbywały się prelekcje na temat optymalizacji procesów biznesowych, rozliczania podatków, GDPR, ale także przeprowadzono ciekawe rozmowy z przedsiębiorcami, którzy osiągneli sukces globalny. 

Po lunchu odbył się panel dyskusyjny na temat handlu detalicznego online. Dyskutowano m.in. o tym jak będzie wyglądała przyszłość sklepów, jakie zagrożenia oraz możliwości mogą się wiązać z technologicznym boomem. Warsztaty popołudniowe dotyczyły m.in. handlu na Amazon, optymalizacji stron www oraz marketingu. 

Ostatnią i najbardziej wyczekiwaną częścią spotkania był wieczorny networking – niepowtarzalne takie wydarzenie w UK, które w jednym miejscu i czasie gromadzi tak dużą liczbę przedsiębiorców o polskim pochodzeniu.

Kongres juz po raz kolejny był wspierany przez największą polonijną instytucję finansową na Wyspach - firmę Sami Swoi Przekazypieniezne.com, Kancelarię Prawniczą Carter Lemon Camerons bank NatWest, Polską Ambasadę w Londynie. Wydarzanie wsparli również Bank NatWest, Capital Business Links, Best Foods, Neadoo Digital oraz BC Printing. 

Firmy zainteresowane współpracą z organizacją proszone są o kontakt: www.pblink.co.uk/promocja lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

{gallery}Kongres PBLink{/gallery}

Zobacz także:

© Goniec.com