MenuNastolatki torturowały koleżankę. Zrobiły też transmisję live

  • Napisane przez  Goniec.com
Nastolatki torturowały koleżankę. Zrobiły też transmisję live shutterstock

Skazano dwie młode dziewczyny, które przetrzymywały i torturowały swoją koleżankę. Na dodatek wszystko pokazywały na nagraniach w aplikacji Snapchat. 

W Londynie przez osiem godzin Chyane Stephenson-Dielhenn wraz ze swoją koleżanką przetrzymywały swoją rówieśniczkę. Zmuszały nastolatkę m.in. do picia własnego moczu. 16-latka była związana i bita, a także zastraszona, że jak ucieknie, to stanie się krzywda jej rodzinie. 

Całe zdarzenie było sumiennie nagrywane przez dwie dziewczyny, które dzieliły się w Sieci swoimi poczynaniami poprzez aplikację Snapchat. Co gorsze, osoby do których trafiły nagrania nie zawiadomiły policji, a jedynie dalej podsumowały pomysły na dalsze tortury ofiary. Po całym incydencie, kiedy dziewczyna została wypuszczona, zgłosiła sprawę na policję. Zeznała przeciwko dwóm dziewczynom, które się nad nią znęcały. Jedna z oprawczyń ma skończone 18 lat, druga zaś jest nieletnia. 

- Ich zachowanie to czysty sadyzm. Stephenson-Dielhenn i jej koleżanka, której nazwiska nie możemy podać do wiadomości publicznej, czerpały przyjemność z tego, że mają kontrolę nad swoją ofiarą. Cieszył ich widok cierpiącej od tortur i poniżania ofiary, która przeżyła oczywistą traumę psychiczną. Ucierpiała także fizycznie, ponieważ była przez nie bita - powiedziała prokurator Eleine Cousins.

Zatrzymana Stephenson-Dielhenn nie przyznała się do winy przed sądem. Zaprzeczyła wszystkim zarzutom, uważając, że ofiara tortur uwzięła się na dziewczynach. 18-latka otrzymała jednak wyrok trzech lat pozbawienia wolności. Druga zaś – za przyznanie się do winy, o pół roku krótszy.

Powrót na górę