MenuPolskie matki rodzą najwięcej dzieci w Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez  Goniec.com
Polskie matki rodzą najwięcej dzieci w Wielkiej Brytanii shutterstock

Według danych brytyjskiego urzędu statystycznego, Polki-migrantki zajmują pierwsze miejsce wśród kobiet, które urodziły dzieci w Wielkiej Brytanii. „Polskie” porody stanowią prawie 30%.

28,4% noworodków- migrantów, czyli 20 7779 w 2017 roku zostało urodzonych na Wyspach przez Polki. Ten wynik daje pierwsze miejsce w statystykach prowadzonych przez brytyjski urząd statystyczny. 

W pierwszej trójce znalazły się także kobiety z Pakistanu - 17 099 porodów oraz Rumunii - 13 717 poródów. Dalej uplasowały się matki z Indii, Nigerii, Bangladeszu, Litwy, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Somalii. 

Wynik polskich matek jest imponujący, szczególnie, gdy ma się na uwadze fakt, że taki wynik utrzymuje się już od 2010 roku. Wszystko zaczęło się od 2004 roku – wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wtedy Polacy masowo wyjeżdżali za granice, co przyczyniło się do wzrostu porodów w Zjednoczonym Królestwie. Po trzech latach, czyli w 2007 roku Polki-migrantki zajęły trzecie miejsce, zaś z każdym kolejnym aż do dziś – rodzą najwięcej dzieci (bez brytyjskich korzeni) na Wyspach. 

Powrót na górę