Menu


Jeden na sześć lotów odwołany podczas strajku pilotów

Jeden na sześć lotów odwołany podczas strajku pilotów shutterstock

Strajk pilotów Ryanaira uderza w pięć europejskich krajów, gdzie co szósty lot jest anulowany. Wprowadza to spory chaos na lotniskach, szczególnie, że obecnie trwa sezon wakacyjny.

Dzisiaj rozpoczął 24-godzinny strajk, który trwa w Niemczech, Irlandii, Szwecji, Irlandii, Belgii oraz Holandii. Liczba odwołanych wzrosła do 400, a blisko 5000 pasażerów zostało na lotniskach po otrzymaniu informacji o anulowanych kursach. 

To już kolejny strajk, w którym uczestniczą piloci, pracujący dla irlandzkich linii lotniczych. Wcześniejsze odbyły się w lipcu, gdzie odwołano blisko 300 lotów, m.in. w Portugalii, Belgii i Hiszpanii. 

Związki zawodowe chcą, aby umowy z pracownikami Ryanair podlegały prawom kraju, w którym są oparte, a nie ustawodawstwu irlandzkiemu.

Natomiast Firma Ryanair nie może zrozumieć zaistniałej sytuacji, ponieważ według nich dokładają wszelkich starań, by rozwiązać ten spór. Uważają, że zgodzili się na 9 z 11 postulatów pilotów. Podkreślają także, że piloci w Ryanairze otrzymują o wiele większe wynagrodzenie niż w innych, tanich liniach lotniczych. 

Irlandzki przewoźnik uspokaja także podróżnych – jutro 85% regularnych lotów będzie normalnie funkcjonować. Możliwe będzie także otrzymanie miejsca na pokładzie w innych kursach. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę