Menu


Strategia brytyjskiego rządu ws. brexitu. May opublikuje cały dokument

Strategia brytyjskiego rządu ws. brexitu. May opublikuje cały dokument shutterstock

Plan Brexitu to temat, który ciekawi wiele osób – zarówno obywateli Wielkiej Brytanii, jak i członków Unii Europejskiej. Dzisiaj Theresa May ma opublikować szczegóły dotyczące opuszczenia Wspólnoty przez Zjednoczone Królestwo. 

W strategii znajdują się zapisy mówiące o wymianie handlowej, możliwościach i warunkach współpracy z innymi krajami Unii Europejskiej, a także kwestie granicy Irlandii Północnej. Plan Brexitu musiał zostać przygotowany według zasad ustalonych wspólnie z przedstawicielami Wspólnoty i być realną propozycją, która będzie mogła zostać wprowadzona w życie. 

Dokument, który zostanie opublikowany będzie bardzo ważnym fundamentem, regulującym dalsze relacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Zawarto w nim plany współpracy na kolejne dziesiątki lat. Plan Brexitu został zatwierdzony i podpisany przez Theresę May w pałacu Chequers, stąd też nazywany jest przez wielu „Chequers plan”.

Głównymi zagadnieniami, zawartymi w dokumencie są kwestie dotyczące m.in. handlu, który ma mieć jednolite zasady. Zakończy się swobodny przepływ osób, chcących podróżować między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej. Zawarto także, że granice między dwoma stronami – brytyjską i unijną będą traktowane jako terytorium celne. Brytyjski rząd zawarł także zobowiązanie do unikania nieporozumień z Unią Europejską w temacie granic. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę