Menu


Tusk: Brexit jest jednym z najsmutniejszych momentów w najnowszej historii Europy

  • Napisane przez  Goniec.com
  • 1 komentarz
Tusk: Brexit jest jednym z najsmutniejszych momentów w najnowszej historii Europy shutterstock

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej opowiedział o tym, jak Brexit czyni go "wściekłym" i wyjście UK ze Wspólnoty może być "jednym z najsmutniejszych momentów" w najnowszej historii Europy, informuje Independent. 

W przemówieniu w Dublinie Donald Tusk powiedział, że odejście Wielkiej Brytanii z UE odwodzi go od koncentracji na większej integracji europejskiej. Zamiast skupić się na kwestiach łączących europejskie państwa, do czynienia ma z rozpadem Wspólnoty.

- Niestety, w tym roku głównie będzie o Brexicie. Oznacza to, że zamiast dalszej integracji będę miał do czynienia z dezintegracją – powiedział Tusk. 

Przewodniczący Rady Europejskiej zaniepokojony jest przyszłością wspólnoty krajów europejskich. Stwierdził, że niewiele potrzeba, by zburzyć zbudowaną integralność. 

- Myślę, że dzisiaj musimy być ostrożniejsi w snach i bardziej skuteczni, jeśli chodzi o działania – podkreślił Tusk w swojej wypowiedzi. Dodał tak, że jego słuchacze powinni być świadomi, jak mało czasu jest potrzebne, aby podważyć i zburzyć tę strukturę jedności europejskiej.

Obecnie obie strony Brexitu intensywnie dyskutują na temat granicy Irlandii Północnej. 

1 komentarz

  • Ryży kłamca-przydupas Angeli.
    Ryży kłamca-przydupas Angeli. piątek, 13, kwiecień 2018 06:44 Link do komentarza

    Ryży pieprzy od rzeczy. "Słodki nierób" kłamie jak zwykle.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę