MenuWyrok dla matki, która wyrzuciła zwłoki dziecka do ścieków

  • Napisane przez  Goniec.com
Wyrok dla matki, która wyrzuciła zwłoki dziecka do ścieków Shutterstock

Sąd skazał 29-letnią Sinead Connett na 12 miesięcy więzienia po tym, jak odkryto, że kobieta wyrzuciła ciało nowonarodzonego syna do ścieków.

Do zdarzenia doszło w 2013 roku, a ciało nowonarodzonego chłopca przypadkowo, trzy lata później, w studzience ściekowej odnalazł hydraulik. Pośmiertne badanie wykazało u dziecka m.in pęknięcie czaszki, jednak lekarze nie byli w stanie ustalić przyczyny zgonu. Kobieta twierdzi, że jej syn urodził się martwy, i że w panice postanowiła ukryć jego zwłoki w studzience ściekowej w domu rodziców. Poród miał odbyć się w domu 29-latki, gdy brała kąpiel.

Connett zeznała, że ukrywała ciążę przed znajomymi i rodziną, ponieważ było ono efektem gwałtu, jakiego miał dopuścić się na niej kierowca taksówki. W obawie, że narzeczony zostawi ją, gdy pozna prawdę, nigdy nie wyjawiła mu swojego sekretu – informuje BBC.

Sędzia podczas ogłoszenia wyroku powiedział, że nawet, jeśli dziecko urodziło się martwe, to zasłużyło na godny pochówek. Tym samym skazał kobietę na 12 miesięcy pozbawienia wolności dodając, że największą karą będzie dla niej brzemię, z którym będzie musiała żyć do końca życia.

(at)

Powrót na górę