Menu



Grupa Żywiec na brytyjskim festiwalu

  • Napisane przez  Goniec.com
Grupa Żywiec na brytyjskim festiwalu

Co roku w Shrewsbury w hrabstwie Shropshire odbywa się festiwal poświęcony brytyjskiemu folklorowi. W tym roku – po raz pierwszy – zaproszony tu także zespół przedstawiający tradycje taneczne spoza Wielkiej Brytanii. Na scenie, w drugim dniu festiwalu, pojawili się więc członkowie grupy Żywiec. Oklaskom nie było końca.

Przypomnijmy, że grupa Żywiec była jedną z atrakcji podczas tegorocznego Goniec Polish Festival, niedawno świętowała też swoje 50. urodziny. Żywiec (początkowo znany jako grupa Millennium) został założony przez księdza Kazimierza Grzymałę oraz Irenę Różycką w 1965 roku.

– W nasz kalendarz wpisane są regularne imprezy i festiwale oraz coroczne dożynki parafialne. Jesteśmy też częstymi gośćmi na ślubach i rocznicach. Wszystkich entuzjastów tańca, tych młodszych, tych w wieku gimnazjalnym oraz dorosłych, chętnych by zacząć z nami przygodę zapraszamy na próby – można przeczytać na stronie parafiaealing.co.uk.

Zespół obchodził okrągłe urodziny w ubiegłym roku – sala podczas jubileuszowego wystąpienia była wypełniona po brzegi. – Pamiętam was sprzed 20 lat i patrzyłem na kompletnie inny zespół z zupełnie nowym programem – to tylko jeden z wielu pozytywnych komentarzy, jakie można było usłyszeć po występie. Takich opinii nie brakowało też po występie grupy w Shrewsbury.

(sz)

Powrót na górę