×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/goniec-new/www/public_html/images/gallery/mypolska.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gallery/mypolska
Menu#MyPolska – Akcja Ambasady RP w Londynie

  • Napisane przez  Goniec.com
#MyPolska – Akcja Ambasady RP w Londynie Ambasada RP Londyn

Przygotowana przez Ambasadę RP w Londynie z okazji Święta Niepodległości, kampania #MyPolska ma na celu pokazać skalę i różnorodność polskiego wkładu w społeczeństwo Wielkiej Brytanii poprzez 17 historii Polaków i osób polskiego pochodzenia, które nazywają ten kraj swoim domem.

Poprzez zebranie wielu zupełnie różnych historii – od prezenterki BBC przez trenera piłki nożnej, piekarza, pisarkę, pracownicę opieki społecznej, do szefa kuchni i przedsiębiorcy – #MyPolska chce zwrócić uwagę na często niewidoczną obecność Polaków w niemal wszystkich grupach społecznych Wielkiej Brytanii.

– Naszym celem było przezwyciężenie negatywnych stereotypów o Polakach w tym kraju w nowy, łatwo dostępny sposób. Pokazując ich twarze i opowiadając ich historie, chcemy sprawić, że słowo „imigrant” będzie miało bardziej ludzki wymiar – tłumaczy Jakub Krupa.

– Wreszcie można zobaczyć kim są „imigranci”, o których tyle słyszymy na co dzień: niezwykli-zwykli ludzie, tacy jak my, ze swoimi marzeniami, problemami, pomysłami, nadziejami i życzeniami. Chcieliśmy stworzyć im szansę przedstawienia siebie samych i przyczynienia się do zmiany dominującej narracji o Polakach w Wielkiej Brytanii – mówi Krupa.

Ambasada RP w Londynie zachęca wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do włączenia się w obchody Dnia Niepodległości przez opowiedzenie własnej historii za pomocą mediów społecznościowych i zamieszczenie na Facebooku, Twitterze, czy Instagramie selfie z hashtagiem akcji #MyPolska.

Wszystkie 17 historii zostanie opublikowanych na kontach Ambasady na Facebooku i Twitterze w środę, 11 listopada. Trzy przykładowe historie znajdują się poniżej.

{gallery}mypolska{/gallery}

Informacja Ambasady RP w Londynie

Powrót na górę