MenuUbezpiecz się od chorób krytycznych

  • Napisane przez  art. prom.

Rak, zawał, udar mózgu i inne poważne schorzenia – czy wszyscy jesteśmy w grupie ryzyka?

Często w mediach słyszymy o przypadkach zachorowań u znanych osobistości na choroby krytyczne. Takie choroby jak: rak czy zawał określane są jako cywilizacyjne i występują u ludzi bez względu na wiek czy status finansowy. 

Niewątpliwie w dzisiejszych czasach rak jest jedną z głównych chorób, która zbiera straszliwe żniwa i niestety może przydarzyć się to każdemu i na każdym etapie życia. Choroby nowotworowe diagnozowane są nie tylko u emerytów, ale również u osób w średnim wieku, 30-latków, nastolatków, a nawet u kilkuletnich dzieci.   

Kilka lat temu praktycznie każdy Polak był zatroskany informacjami na temat aktorki Anny Przybylskiej, która zmagała się z nowotworem trzustki mając zaledwie 35 lat. Innym przypadkiem jest Kylie Minogue, u której zdiagnozowano raka piersi w wieku 36 lat – szczęśliwie dla niej walkę wygrała, czy Robert de Niro, u którego rozwinął się nowotwór prostaty w wieku 60 lat. Podane przykłady to tylko czubek góry lodowej, a przykłady moglibyśmy mnożyć. 

Wspomniani wcześniej celebryci mieli spore zasoby finansowe do tego, aby leczyć się szybko i często skutecznie, co nie jest tanie. Prawda jest taka, że portfele większości ludzi mogą nie mieć aż tak sporych rezerw, które mogłyby być wykorzystane w tak istotnych momentach, gdzie cale życie obraca się o 180 stopni w sytuacji, gdy dowiadujesz się o diagnozie raka. 

Co gorsze, często zdarza się to u osób, które wcześniej nie miały poważniejszych problemów zdrowotnych, dobrze się czuły i prowadziły stosunkowo zdrowy tryb życia. Po prostu tak znienacka. 

Według danych większości firm ubezpieczeniowych rak jest najczęstszym powodem zgłoszeń o odszkodowanie z tytułu prywatnego ubezpieczenia chorobowego w UK – Critical Illness Cover.

Kolejnymi ‘liderami’ w diagnozach poważnych chorób są choroby serca, zawał, udar mózgu oraz stwardnienie rozsiane. 

Statystyki szeroko otwierają oczy wszystkim tym, z którymi rozmawiam na ten temat. Ponadto większość naszych klientów sama przyznaje, że mieli styczność z przypadkami poważnych chorób w ich kręgu najbliższej rodziny czy znajomych - mówi doradca ubezpieczeniowy Jarosław z pfadvisors.co.uk. Ludzie chorują i mają poważne problemy w każdym wieku, niezależnie od płci czy statusu majątkowego. Dlatego niezmiernie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie w takim przypadku. 

Każda osoba mieszkająca w UK powinna wziąć pod uwagę prywatne ubezpieczenie chorobowe (Critical Illness Cover), aby zagwarantować sobie dodatkowy zastrzyk gotówki w sytuacji kiedy musieliby zmagać się z leczeniem raka, terapii po zawale, czy dostosowaniem swojego życia i domu po wylewie lub innej poważnej chorobie. Niewątpliwie człowiek ma całkowicie inny komfort psychiczny, gdy otrzymuje kilka czy kilkadziesiąt tysięcy po diagnozie poważnej choroby, które może użyć na leczenie, konsultacje lekarskie lub po prostu nie martwić się o swoje rachunki przez kilka miesięcy. Zazwyczaj odpada wtedy też dodatkowe zmartwienie o zobowiązania finansowe, a tym samym można w pełni skupić się na leczeniu i terapiach, zamiast zamartwiać się z czego opłaci się swoje rachunki lub co stanie się z płynnością finansową dla Waszej rodziny. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że inne jest podejście do leczenia i wychodzenia z poważnej choroby u osoby, która dostaje £30,000 lub £50,000 dodatkowego odszkodowania, niż u kogoś kto nic nie otrzyma i jedynie będzie polegał na swoich rezerwach finansowych. 

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc! >> 

Zadbanie o siebie jest tylko jednym z aspektów Ubezpieczenia od Chorób Krytycznych. Dla większości zainteresowanych osób, które się z nami kontaktują, bardzo ważne są także ich dzieci – podkreśla Jarosław z pfadvisors.co.uk. Jest to kolejny istotny punkt Critical Illness Cover, ponieważ w momencie, gdy ubezpiecza się rodzic, w większości przypadków ubezpieczone zostają automatycznie wszystkie jego dzieci, do 18-go lub nawet 21-go roku życia (w zależności od ubezpieczyciela). Często jest to bezpłatne, dlatego jeżeli ktoś ma np. trójkę lub więcej dzieci płaci tyle samo, co osoba z jednym dzieckiem. Ubezpieczenie od Chorób Krytycznych jest wybierane m.in. przez osoby, którym zależy na zabezpieczeniu swoich dzieci, tak żeby uniknąć sytuacji, w której byliby zmuszeni do proszenia o wsparcie finansowe za pośrednictwem np. Facebooka, co często obserwujemy przez publikowane posty ze wzruszającymi historiami, apelującymi o pomoc na leczenie ciężko chorych dzieci. 

Innym czynnikiem świadczącym na korzyść Ubezpieczenia od Chorób Krytycznych, jest również to, że można powiązać je w pakiecie rodzinnym z np. Ubezpieczeniem na Życie, co w wielu firmach ubezpieczeniowych da Wam dodatkowe zniżki. Ważne jest, aby omówić wszystkie te aspekty i wasze wymagania z doświadczonym doradcą, ponieważ oferty firm ubezpieczeniowych różnią się od siebie nie tylko ilością uwzględnionych chorób, ale i też ich definicjami oraz możliwościami dodawania pewnych benefitów. 

Darmowa i niezobowiązująca wycena ubezpieczenia. Polski doradca >> Kliknij >>

Wielu z was ma przed sobą między 15, a 40 lat pracy. Poważne zachorowania czy choroby krytyczne mogą wykluczyć was z dalszej kariery zawodowej i sprawić, że nie tylko nie zarobicie pieniędzy, których oczekuje wasza rodzina, ale i z drugiej strony, wydacie wasze oszczędności (jeżeli jakieś posiadacie) na leczenie. 

Pamiętajmy również, że jakiekolwiek ubezpieczenia lepiej rozpocząć kilka lat za wcześnie niż jeden dzień za późno, gdy coś już Wam się przydarzy i żadna firma nie będzie chciała nas ubezpieczyć. 

Sponsor artykułu: Polski broker ubezpieczeń w UK – pfadvisors.co.uk.

Powyższy materiał ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty sprzedażowej, ani porady finansowej. Przed wykupieniem ubezpieczenia, należy uzyskać indywidualną poradę w zakresie waszych wymagań i ogólnych warunków polisy.

Powrót na górę