Menu


Jest odpowiedź na petycję Polaków do Camerona

 • Napisane przez  ml
 • 2 komentarzy
List od Normana Bakera List od Normana Bakera Polish Youth Association Patriae Fidelis

Wreszcie się doczekali. Po ponad miesiącu od protestu „Stop dyskryminacji Polaków”, który odbył się na Downing Street w Londynie, organizatorzy otrzymali odpowiedź na petycję przekazaną tamtego dnia do biura premiera Camerona.

Demonstracja, zorganizowana przez Polish Bikers i Polish Youth Association Patriae Fidelis przed siedzibą biura Davida Camerona pod koniec lutego tego roku, miała pokazać politykom niezgodę na dyskryminację Polaków i negatywne wypowiedzi na nasz temat. Wtedy też przekazano do brytyjskiego premiera petycję podpisaną przez kilkaset osób, w której apelowano o zakończenie tzw. „nagonki” na polskich obywateli mieszkających na Wyspach.

Jak zaznaczają organizatorzy, nie liczyli na wiele ze strony premiera, jednak odpowiedź, którą uzyskali od ministra do zwalczania przestępczości, Normana Bakera nie była nawet w części satysfakcjonująca.

Polityk odniósł się co prawda do sprawy niedawnego pobicia polskiego motocyklisty pod jednym z brytyjskich pubów, obiecując zaostrzenie zwalczania ataków na tle narodowościowym, jednak to wszystko.

– Zero komentarza odnośnie zwiększających się ataków na Polaków, zero komentarza w kwestii wypowiedzi Camerona, traktujących Polaków niczym kozła ofiarnego. Nie rozumiemy, dlaczego Pan Baker poruszył jeden problem, a zignorował drugi. Rozumiemy, że koalicja ma swoje zobowiązania, ale słowo wytłumaczenia z pewnością nam się należy. David Cameron był m.in. proszony o stwierdzenie, że Polacy będą traktowani na równy sposób z innymi mieszkańcami Wielkiej Brytanii, którzy również sumiennie płacą podatki. Niestety nie doczekaliśmy się takiego zapewnienia – komentują list Bakera inicjatorzy petycji.

Polish Bikers i Polish Youth Association Patriae Fidelis zapewnili jednak, że na tej akcji nie zostaną i pokażą, że Polacy to liczna grupa na Wyspach, która nie pozwoli na złe traktowanie. Zachęcają tym samy do głosowania w majowych wyborach. 

2 komentarzy

 • Damian-W
  Damian-W wtorek, 15, kwiecień 2014 14:38 Link do komentarza

  Co z tego... lajków było kilka tysięcy a przybyło nas kilkaset osób...
  Jeśli wszyscy będziemy tak podchodzić do sprawy, to nic się nie zmieni.
  Jest nas tylu, że moglibyśmy dobrze dać znać o sobie, tylko brak solidarności robi swoje...

 • Zjednoczeni Polacy
  Zjednoczeni Polacy wtorek, 15, kwiecień 2014 12:06 Link do komentarza

  Brawa dla tych ktorzy byli na demonstracji i chca dzialac!

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę