Menu

Wiadomości z UK, Polski i Świata - portal brytyjskiej Polonii

Sekretarz ds. Zdrowia: Boże Narodzenie nie będzie normalne

Matt Hancock przyznał dziś, że zupełnie normalne Święta Bożego Narodzenia w tym roku są niemożliwe.

Sekretarz zdrowia przyznał, że jest mało prawdopodobne, aby szczepionka Covid została wprowadzona przed początkiem przyszłego roku. Przyznał, że dużo spraw zalezy od tego jak ludzie podejda do panujących zasad i ograniczeń. „Jeśli teraz wymknie się to spod kontroli, w przyszłości będziemy musieli podjąć bardziej zdecydowane kroki”. W sprawie możliwości szczepienia, Hancock powiedział: „Jeśli chodzi o masowe wdrożenie, mówimy o pierwszej części przyszłego roku, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Uważa się, że pan Johnson przedstawi nowe środki na konferencji prasowej już jutro, a sekretarz zdrowia Matt Hancock dziś odmówił zagwarantowania, że ​​puby będą nadal mogły otwierać się w weekendy, ponieważ powiedział, że jest to socjalizacja, która napędza wzrost. przypadkach.

Pan Hancock powiedział, że wszelkie nowe środki blokujące "będą inne niż ostatnio".  (Źródło: dailymail.co.uk)

Czytaj dalej...

Zaczyna się panika. Ludzi szturmem ruszają do marketów. Pułki pustoszeją!

Ludzie znowu wpadają w panikę - ostrzegają pracownicy supermarketów.Dla przykładu, same Tesco zwiększyło tygodniową liczbę zamówień online z 600 000 do 1,5 miliona. 

Supermarkety zwiększają bezpieczeństwo u swoich drzwi i podwoiły liczbę miejsc dostaw w obawie, że powróci panika kupowania Covid-19. Półki zostały pozbawione niezbędnych artykułów, w tym papieru toaletowego, mąki i mrożonek w całym kraju, a miejsca na rezerwacje online szybko się zapełniają. 

Największe sieci w Wielkiej Brytanii zapewniły, że mają wystarczająco dużo zapasów i miejsc na dostawy, ale kupujący byli zszokowani, gdy w weekend znaleźli puste półki. Obawiając się, że nowe zamknięcie może spowodować powrót do scen paniki podczas zakupów, które miały miejsce w marcu, jeden z klientów oświadczył: „To się znowu dzieje”. 

Morrisons ogłosił, że przywróci marszałków do swoich drzwi, aby ograniczyć liczbę kupujących wchodzących i wychodzących, jednocześnie przypominając im o noszeniu masek na twarz. Zaniepokojeni kupujący zabrali się w weekend na Twittera, aby udostępnić zdjęcia lokalnych supermarketów, pokazujące półki całkowicie opróżnione z niezbędnych artykułów.

Tygodniowa liczba zamówień Tesco wzrosła z 600 000 do 1,5 miliona - ale pozostaje w pełni zarezerwowana do środy. Ocado ma trzy dni oczekiwania, podczas gdy Sainsbury's cieszy się dużym zainteresowaniem. Sainsbury's ujawnił, że liczba wyszukiwań świątecznego puddingu była czterokrotnie wyższa niż w zeszłym roku.

Supermarkety internetowe wklejały powiadomienia na swojej stronie „wybierz automat”, ostrzegając klientów, że strony cieszyły się dużym zainteresowaniem. Andrew Opie, szef działu żywności i zrównoważonego rozwoju w British Retail Consortium, powiedział The Mirror: „Wzywamy konsumentów do rozważnego traktowania i robienia zakupów tak, jak robiliby to zwykle w tym trudnym czasie”.

Jeden z pracowników supermarketu w Birmingham powiedział gazecie: „Niektórzy ludzie zdecydowanie znów wpadają w panikę, kupując. W ten weekend mamy 4000 przedmiotów więcej niż zwykle. (Źródło: dailymail.co.uk)

Czytaj dalej...

Nowe grzywny dla osób, które nie będę się izolować. Nawet do 10000 GBP

osoby cierpiące na koronawirusa będą prawnie zobowiązane do samoizolacji. Inaczej nałożona zostanie na nich grzywny w wysokości do 10000 funtów, w związku z obawami, że Wielka Brytania utraci kontrolę nad wirusem.  

Osoby o niskich zarobkach otrzymają 500 funtów. Ogłaszając nowe kary  Boris Johnson powiedział: „Najlepszym sposobem walki z tym wirusem jest przestrzeganie przez wszystkich zasad i samoizolowanie, jeśli grozi im zarażenie koronawirusem… Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa tego wirusa, aby zapobiec zakażeniu najbardziej narażonych osób oraz chronić NHS i ratować życie ”. Od 28 września po raz pierwszy wszyscy, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na koronawirusa i osoby, z którymi skontaktuje się program NHS Test and Trace, będą zobowiązani do pozostania w domu. Nowe grzywny za naruszenie zasad będą się zaczynać od 1000 GBP, ale wzrosną do 10000 GBP w przypadku kolejnych wykroczeń.

Osoby, które uniemożliwiają innym samoizolowanie się, mogą również zostać obciążone grzywną w wysokości do 10000 GBP. Aby zapewnić zgodność, pracownicy NHS Test and Trace będą regularnie dzwonić do osób, które powinny być w domu. Źródła podają, że wszelkie obawy, które mają, można „eskalować” na policję. Funkcjonariusze będą również mogli interweniować, jeśli uzyskają informacje o osobie, która łamie zasady, stwarzając szansę, że ludzie będą robić zakupy przez swoich sąsiadów. (Źródło: independent.co.uk)

Czytaj dalej...

Przestały bić na początku pandemii. Dzwony w kościołach powracają

Kampanolodzy świętują bicie dzwonów w brytyjskich kościołach po tym, jak zamilkli na początku zamknięcia.

Większość dzwonów przestała dzwonić w marcu wraz z ogłoszeniem blokady w całym kraju, co oznacza, że ​​w wielu społecznościach nie było dzwonienia w Wielkanoc ani w 75. rocznicę VE. Niektóre grupy zaczęły teraz ponownie dzwonić, w warunkach dystansu społecznego, ale wiele kościołów milczy i według Jamesa Ramsbottoma z Centralnej Rady Dzwonników Kościelnych może być „przez wiele tygodni”.

Dla wielu osób dźwięk dzwonków jest emocjonalny. „Właściwie okazało się, że to trochę, nie łzawiące, ale… zdecydowanie wywarło wpływ” - powiedziała Emily Hall z Beeston w Nottinghamshire.

Czytaj dalej...

Matt Hancock ostrzega: Londyńczycy mogą w tym tygodniu pracować z domu

Sekretarz zdrowia ostrzegł, że londyńczycy mogą w tym tygodniu pracować z domu, ponieważ liczba przypadków koronawirusa rośnie.

Matt Hancock powiedział, że rozmawiał z Sadiq Khanem. „W weekend rozmawiałem z burmistrzem Londynu o tym, co jest potrzebne w Londynie, a to jest przykład lokalnych działań” - powiedział Hancock w wywiadzie dla Times Radio. „ W zeszłym tygodniu podjęliśmy działania w Lancashire i musieliśmy wprowadzić więcej środków w Wolverhampton. Trwa rozmowa, którą prowadzę z burmistrzem”. Zapytany, czy praca z domu może być dla londyńczyków możliwa od tego tygodnia, sekretarz zdrowia odpowiedział: „Cóż, nie wykluczałbym tego”.

Komentarze pojawiły się po tym, jak Khan wezwał ministrów do rozszerzenia środków regionalnych, w tym pracy z domu i zamawiania barów i restauracji do zamknięcia o godzinie 22:00, aby objąć stolicę. Źródła Mayoral podały, że przypadki w Londynie są teraz tylko „dwa lub trzy dni” za hotspotami na północnym zachodzie i północnym wschodzie, które zostały objęte nowymi kontrolami.

Hancock ostrzegł, że Wielka Brytania znajduje się w „punkcie krytycznym” i odmówił wykluczenia drugiej narodowej blokady, jeśli opinia publiczna nie zastosuje się do zasad dystansu społecznego. Od wtorku około 13,5 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii będzie musiało zmierzyć się z określoną formą lokalnych ograniczeń, ponieważ władze próbują kontrolować rozprzestrzenianie się choroby.

Przypadki koronawirusa wzrosły gwałtownie w ostatnich tygodniach do ponad 4000 dziennie. (Źródło:independent.co.uk)

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS