Menu


Jak skutecznie uczyć się języka obcego?

Jak skutecznie uczyć się języka obcego? shutterstock

Coraz częściej znajomość języka obcego to nie tylko przywilej, ale już potrzeba. Pracodawcy wymagają bardzo dobrej znajomości angielskiego, a często także i dodatkowego języka. Eksperci mówią, że możemy nauczyć się języka na poziomie C2 nawet w dwa lata. Jak to zrobić? 

Przede wszystkim trzeba wyznaczyć sobie jakiś cel i być zmotywowanym. Samo  stwierdzenie ‘nauczę się języka’ nie jest celem. Celem może być chęć wyjazdu zagranicę na studia bądź do wymarzonej pracy. Tak zdefiniowany plan sprawia, że jesteśmy w stanie regularnie się uczyć i zdobyć określone zamiary. 

Naukę najlepiej zacząć od lekcji z lektorem. Wskaże on odpowiednią wymowę poszczególnych słów i zdań, zwróci uwagę na najczęstsze błędy, podpowie jak można odpowiednio ułożyć język na podniebieniu, by słowa były dźwięczne i zrozumiałe. 

Po mniej więcej roku można zacząć zajęcia w grupie, bądź samemu. Obie metody mają swoje plusy i minusy. Zdecydowanie nauka w grupie jest dla osób, które potrzebują motywacji zewnętrznej i kogoś kto regularnie będzie sprawdzał postępy w czasie lekcji. Nauka indywidualna pozwala na dostosowanie tempa do własnych preferencji, wymaga jednak dużo samozaparcia.

Znajomość jednego języka obcego umożliwia szybsze uczenie się kolejnych. Przy posługiwaniu się 3 czy 4 językami nauka piątego to już tylko kwestia treningu i przyswojenia, a to trwa bardzo szybko.

Znajomość języka daje nam możliwość lepszej pracy w kraju, a także możliwość zatrudnienia poza granicami. 

(za: Newsrm.tv)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę