Menu


Życie na maksa. Rozmowa z Jakubem. B. Bączkiem

Życie na maksa. Rozmowa z Jakubem. B. Bączkiem

Z Jakubem B. Bączkiem, trenerem rozwoju osobistego i biznesowego rozmawia Matylda Setlak, współzałożycielka ExcellenceVale. To z inicjatywy tej firmy 27 stycznia 2018 r. w Londynie Jakub B. Bączek poprowadzi szkolenie Biznes i życie na maksa, które zgromadzi przedsiębiorczych Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

Matylda Setlak: Dlaczego tak mało osób żyje na maksa?
Jakub B. Bączek: Myślę, że odpowiada za to konformizm. Jeszcze za czasów, kiedy mieszkaliśmy w jaskiniach, w genach zapisało nam się, że warto naśladować innych i podążać za nimi, żeby przeżyć. Zachowania nietypowe często prowadziły do samotności lub zagrożenia życia. Do dziś, pomimo, że nie ma już tygrysów szablozębnych w naszym otoczeniu, wolimy żyć i postępować jak inni, zamiast wybierać drogę własną i nieszablonową. Poza tym, życie „na maksa“ wiąże się z wystawieniem na krytykę i ocenę społeczną – a tego boimy się bardziej niż ognia. 

Matylda Setlak: Czy droga do sukcesu musi być długa, żmudna i kręta?
Jakub B. Bączek: Właśnie nie musi! Jest nawet taki cytat, który może zmotywować na początku drogi do wymarzonego życia: „Don’t work hard, work smart!“ i gorąco w te słowa wierzę. Oczywście, nie unikniemy momentów ciężkiej pracy, stresu i ryzyka jeśli marzymy o wielkich pieniądzach, ale z czasem – stosując zasadę Pareto – można wiele rzeczy zautomatyzować i uczynić przyjemnymi i prostymi.

Matylda Setlak: Co dają Ci podroże?
Jakub B. Bączek: Podróże to z jednej strony wkalkulowany w strategię biznesową odpoczynek dla mózgu, a z drugiej – olbrzymia przyjemność. Zauważyłem, że najlepsze pomysły na produkty, optymalizację i marzenia przychodziły mi do głowy właśnie wtedy, kiedy nie miałem przy sobie laptopa, a biuro zamieniałem na białą plażę z widokiem na lazurowy ocean.

Matylda Setlak: „Miałam/em kiepski start (choroba, rozwód, bankructwo, przemoc w rodzinie, brak wsparcia itp.) – czy jest dla mnie jeszcze szansa na lepsze życie?“ – jak odpowiesz na takie pytanie?
Jakub B. Bączek: Średnia długość życia Polaka to obecnie 76 lat. Nawet jeśli w połowie tego statystycznego okresu straciliśmy wszystko, to mamy jeszcze 38 lat razy 12 miesięcy razy 30 dni razy 24 godziny co daje łączną „kwotę“ ponad 300 000 godzin pracy! I nawet jeśli prześpimy 1/3 z nich, lepiej nie mówcie w moim towarzystwie, że nie macie czasu na lepsze życie i bardziej satysfakcjonujące wyniki! 

Matylda Setlak: „Mieszkam w obcym kraju. Nie ma możliwości, by tutaj cokolwiek osiągnąć: nigdy nie poznam dobrze języka ani kultury, wykonuje kiepską pracę, jest olbrzymia konkurencja, czasem dyskryminacja. Nie ma szans...“. Co widzisz w takim myśleniu?
Jakub B. Bączek: Z jednej strony patrzę na taką sytuację z troską, ale z drugiej wierzę, że marudzenie nie daje nam absolutnie nic dobrego w życiu. Nic! Zachęcam więc zawsze do wydatku energetycznego w stronę zmian i prób lepszego funkcjonowania zamiast spalania sił na narzekanie. Nie trzeba być wielkim, żeby zrobić pierwszy krok, ale trzeba zrobić pierwszy krok by stać się wielkim! Odwagi!

Matylda Setlak: Chcę zmienić swoje życie – od czego zacząć? Jak odzyskać poczucie sprawczości?
Jakub B. Bączek: Czasem wystarczy na początek kartka papieru i 2 ćwiczenia. Na jednej stronie wypisz swoje marzenia – jakiego chcesz życia, gdybyś mogła wybrać cokolwiek? A na drugiej stronie wypisz zasoby – co może mnie do realizacji tych marzeń przybliżyć? Może masz mentora? A może w Twoim mieście odbywa się inspirujące szkolenie? Może jesteś w stanie pożyczyć od kogoś trochę pieniędzy na start biznesu lub masz po prostu talent do jakiegoś zawodu. Żyjemy w czasach gdzie ładnie ubierająca się dziewczyna może zostać znaną blogerką na Instagramie i zarabiać kilkadziesiąt tysięcy funtów miesięcznie. Ograniczenia są w głowie – możesz znacznie więcej niż Ci się wydaje. Możesz żyć na maksa! 

Matylda Setlak: Twoje trzy najważniejsze rady, by żyć na maksa?
Jakub B. Bączek: Po pierwsze, znajdź swoją pasję i naucz się na niej zarabiać. W pewnym sensie możesz przeżyć wtedy swoje życie nie pracując wcale. Po drugie, otocz się pozytywnymi ludźmi, którzy będą Cię inspirować i wzmacniać, zamiast ciągnąć Cię w dół. I po trzecie: przyjdź na moje szkolenie w Londynie:) Rzadko pojawiam się w UK – warto to wykorzystać:) 

Biznes i życie na maksa odbędzie się 27 stycznia 2018 r w Londynie. To szkolenie skierowane dla przedsiębiorców, którzy chcą efektywnie połączyć biznes z życiem prywatnym, pracowników i pracodawców, którzy sądzą, że mogą więcej, ale brak im mentalnego paliwa. Event zgromadzi ekspertów i profesjonalistów, którzy chcą zarabiać na swojej pasji, tych, którzy myślą o zbudowaniu dochodu pasywnego i chcą inwestować w nieruchomości. To doskonałe szkolenie dla sprzedawców oraz osób działających w branży MLM, a także coachów, trenerów, konsultantów, ekspertów z różnych branż oraz wolnych strzelców. To także odpowiednie miejsce dla osób, które interesuje rozwój osobisty oraz umiejętności miękkich oraz wszystkich poszukujących PEŁNI i sensu życia.
Zapisy i bilety w promocyjnej cenie można nabyć TUTAJ.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę