Menu


Pomaluj włosy kredą

Pomaluj włosy kredą Shutterstock

Kreda do włosów to rozwiązanie dla kobiet, które tylko na krótki okres czasu planują zmienić kolor. Mimo że kreda kojarzy się z tablicą szkolną, ten produkt jest stricte fryzjerski. Dostępne kolory mogą niektórych zaskakiwać, ponieważ w palecie można znaleźć takie kolory, jak pomarańczowy, zielony czy różowy. 

Na tle innych farb koloryzujących oraz szamponetek, kreda wyróżnia się przede wszystkim łatwością w aplikacji, nieograniczoną możliwością łączenia kolorów oraz tym, że wypłukuje się po pierwszym myciu, więc bez konsekwencji można ją stosować na jeden dzień. Istotne jest, by nie eksperymentować ze standardową kredą szkolną, ponieważ – jak mówią eksperci – nie wiadomo, jaki faktycznie wyjdzie kolor i czy nie zniszczy ona włosów.

Ta specjalna, dostępna w sklepach fryzjerskich ma określony skład, który jest bezpieczny dla skóry głowy. W tym przypadku lepiej wydać trochę pieniędzy i mieć gwarancję dobrej jakości produktu. Styliści podpowiadają również, że chalk hair lepiej będzie wyglądał na jasnych włosach, jednak nie wyklucza to tego, by eksperymentować również na ciemnych.

Rada:

Nakładając kredę na mokre włosy, lepiej wysuszyć je za pomocą prostownicy, ponieważ suszarka może usunąć część produktu. 

(mk)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę