Menu


Tak wyglądał show-biznes w 2016 roku

Tak wyglądał show-biznes w 2016 roku Shutterstock

Jak co roku, tak i tym razem, polskie i światowe gwiazdy nie pozwalały o sobie zapomnieć. Szokujące rozwody, drogie wesela czy głośne ciąże. Przypomnijmy sobie, jak wyglądał ubiegły rok w świecie show-biznesu.

Rok 2016, podobnie jak poprzedni, zdecydowanie należał do rodziny Kardashianów. Przedsiębiorcza Kris Jenner wie, jak z własnych córek zrobić samonapędzający się biznes. Siostry pojawiały się we wszystkich środkach masowego przekazu. Królują w mediach społecznościowych, za sprawą rodzinnego reality show obecne są w telewizji, a dzięki skandalom nie schodzą z pierwszych stron bulwarówek. Przez cały rok na ustach wszystkich była jedna osoba: Kim Kardashian. Bez względu na to, czy ją lubimy, czy nie, wszyscy śledziliśmy jej powrót do formy po ciąży, kolejne nagie sesje, sprawę napadu w Paryżu, kontrowersyjne wypowiedzi jej męża, Kanye Westa czy ostatnio pojawiające się plotki o rozwodzie.

Rozwody i śluby

A propos rozwodów – miniony rok przyniósł kilka naprawdę głośnych spraw. Wszystkim pękły serca, gdy okazało się, że najbardziej idealna para Hollywood – Angelina Jolie i Brad Pitt zdecydowali się rozwieść. Przez lata modelowy związek pokazywał światu jak dobrze wyglądać, zarabiać wielkie pieniądze, działać społecznie i wychowywać niemałą gromadkę dzieci. Doskonały obrazek pękł, gdy w połowie września aktorka złożyła pozew rozwodowy. Jolie zdecydowała się na rozwód z winy Pitta, a jako powód podała niedopuszczalny sposób, w jaki aktor miał wychowywać potomstwo. Mówiło się też o przemocy fizycznej i psychicznej, jednak zarzuty te szybko zostały oddalone. Potyczka Jolie i Pitta o dzieci i majątek przysłoniła wcześniejsze, równie głośne i kontrowersyjne rozstanie Johnnego Deepa i Amber Heard.

W maju całym światem wstrząsnęły zdjęcia posiniaczonej Heard. Zarzuciła ona wówczas mężowi stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej. Jednak wielu osobom trudno było wyobrazić sobie, że radosny i zwariowany kapitan Jack Sparrow, mógł się dopuścić takich czynów.

Za aktorem wstawiła się duża część opinii publicznej, łącznie z jego byłą partnerką, Vannessą Paradis. Spekulowano, że cała sprawa rozgrywa się o pieniądze. Deep przez wiele lat kariery zgromadził na swoim koncie setki milionów dolarów, a biorąc pod uwagę, że przed ślubem para nie podpisała intercyzy, połowa mogła należeć do Heard. Sprawa zakończyła się w sierpniu, a aktorka otrzymała 7 milionów dolarów. Zadeklarowała ona, że pieniądze przekaże na fundację walczącą z przemocą domową, jednak z ostatnich doniesień wynika, że przelew nadal nie został nadany.

Koniec i początek

Głośne rozwody miały również miejsce na polskim podwórku. Legendarni już założyciele zespołu Bajm – Beata Kozidrak i Andrzej Pietras rozstali się po 36 latach małżeństwa. Chociaż przyczyną miały być zdrady Pietrasa, oboje utrzymują, że pozostali w dobrych relacjach i każde z nich ma już nowych partnerów.

Po 30 latach zakończyło się też małżeństwo innej ikony polskiej muzyki – Maryli Rodowicz. W jednym z wywiadów przyznała ona, że Andrzej Dużyński wyprowadził się z ich domu: – Rozstać się po 30 latach małżeństwa nie jest łatwo. Nie jestem na to gotowa. Kiedy usłyszałam od męża, że chce się wyprowadzić, doznałam szoku. Zwłaszcza że wcześniej nie było sygnałów, że coś jest nie tak. Nie czuję się z tym wszystkim dobrze, a nawet mogę powiedzieć, że bardzo źle – opowiadała.

Jednak jak to bywa w życiu, coś się kończy, a coś zaczyna. W tym roku wiele par powiedziało sobie sakramentalne „tak”. O miano najbardziej wystawnego ślubu i wesela walczą Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko oraz Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak. Pierwsza para pobrała się 21 maja na jednej z greckich wysp. Z kolei Szulim i Starak wybrali pałac Ca’Vendramin Calergi w Wenecji. Oprócz ogromnych finansowych nakładów, obie pary szczegóły dotyczące ceremonii trzymali w tajemnicy. Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, którzy przenieśli uczucie z ekranu do prawdziwego życia, wzięli sekretny ślub pod koniec lipca.

Chwilę później pojawili się na ślubnej okładce jednego z magazynów. Ulubiona para polskich mediów, czyli Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pobrali się we wrześniu w pałacyku w Konstancinie. Perfekcyjna Pani Domu i były bramkarz wyprawili huczne wesele, na którym pojawiło się wielu celebrytów. Głośno było również o ślubie Kuby Wojewódzkiego i Renaty Kaczoruk. Podsycali oni plotki na ten temat na swoich profilach w mediach społecznościowych. Ostatecznie okazało się jednak, że cała sytuacja została zmyślona na potrzeby kampanii reklamowej jednej z sieci komórkowych.

Na Wyspach sensację wzbudził nowy związek Księcia Harry’ego. Wieczny kawaler dał się złapać w sidła amerykańskiej aktorki i modelki Meghan Markle. Zainteresowanie parą jest ogromne. Brytyjskie bulwarówki prześcigają się w domysłach na temat ich związku. Według ostatnich doniesień Amerykanka miała w święta poznać rodzinę królewską, a sama królowa miała być nią oczarowana. Spekuluje się już nawet o zaręczynach i kolejnym królewskim ślubie.

Dzieci gwiazd

Ubiegły rok to także ogromny baby boom wśród polskich i zagranicznych gwiazd. Na domowym podwórku szczęściem promieniały m.in. Anna Czartoryska, Agnieszka Sienkiewicz, Paulina Sykut-Jeżyna, Tamara Arciuch czy Małgorzata Socha. Jednak największe emocje w 2016 roku wzbudziła, ogłoszona pod koniec roku, ciąża Ani Lewandowskiej. Wśród kibiców Roberta, fanów Ani i bukmacherów rozpętał się szał obstawiania płci czy imienia.
Również światowe gwiazdy, jak Pink, Megan Fox czy Natalie Portman przywitały swoje pociechy. W mediach jednak ostatnio króluje modelka i aniołek Victoria’s Secret – Irina Shayk, która usidliła jednego z najbardziej pożądanych kawalerów w Hollywood, Bradleya Coopera, z którym spodziewają się pierwszego dziecka. Rosjanka z równą dumą co brzuszkiem, chwali się również fotoreporterom pierścionkiem zaręczynowym.

Polskie podwórko

Duże kontrowersje wzbudziła w minionym roku Natalia Przybysz. W geście solidarności z kobietami protestującymi na ulicy, udzieliła głośnego wywiadu, w którym przyznała, że dokonała aborcji i opowiadała, że macierzyństwo nie zawsze jest kolorowe.

– Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych. W pieluchach. Mój narzeczony jest wspaniałym ojcem i cudownie zajmuje się naszymi dziećmi, ale nie chciałam mu już tego dokładać. Ja bardzo często wyjeżdżam, taką mam pracę, koncertuję, często nie ma mnie w domu. Z dwójką dzieci nie jest łatwo, ale jest cudownie i chciałam, żeby tak pozostało. Te dzieci, które mam, też potrzebują uwagi, czegoś więcej niż jedzenia i bycia transportowanym z miejsca na miejsce. Chcę o tym opowiedzieć, bo nikt o tym nie mówi – powiedziała. Wokalistka szybko stała się obiektem ataków, zarówno przeciwników, jak i zwolenników aborcji. Ci drudzy zarzucili jej zaszkodzenie sprawie, o którą walczyły setki tysięcy kobiet na ulicach w ramach „czarnego protestu”. Za szczególnie nietrafioną przytacza się wypowiedź Przybysz o zbyt małym mieszkaniu dla trójki dzieci.

Ich już z nami nie ma

2016 rok obfitował też niestety w przykre wydarzenia. Wiele z osób, które wszyscy znaliśmy i podziwialiśmy odeszło. Świat muzyki już w styczniu stracił jedną ze swoich największych legend, jakim by David Bowie. Potem wszyscy łapaliśmy się za głowy, gdy dochodziły informacje o śmierci Prince’a, Christny Grimmie, Leonarda Cohena czy Georga Michaela. Również branża filmowa zanotowała wiele ogromnych strat. Ze światem pożegnali się Alan Rickman, Carrie Fisher czy Andrzej Wajda.

Maja Orzechowska

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę